Досягнення за 2016 рік

Які досягнення має новий склад ОСНу за час роботи? 

Незважаючи на те, що з моменту обрання нового складу ОСН «Комітет мікрорайону Совки» (далі ОСН) пройшло всього лише декілька місяців (28.05.2016 року відбулась конференція за місцем проживання щодо переобрання керівного складу ОСНу), ми маємо про що розказати.

Так, ОСН вперше з моменту створення взяв участь у Київському міському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, на якому нами була представлена Програма комплексного облаштування «Скверу по вул. Каменярів, 32, у мікрорайоні Совки». За результатами конкурсу наш ОСН посів 2 місце серед ОСНів міста Києва, які брали участь у конкурсі та отримав кошти у розмірі 60 000 грн на облаштування обмежувальної огорожі навколо дитячого майданчика у сквері для запобігання вигулу собак, прокладення пішохідних доріжкок від зупинки автобуса № 19 до дитячого спортивно-ігрового майданчика (прямий прохід з вул. Каменярів) та від Алеї пам’яті загиблим воїнам до дитячого спортивно-ігрового майданчика — головний вхід (прохід з вул. Мостової). Наступного року ОСН планує відновлення елементів дитячого спортивно-ігрового майданчика та впорядкування місця для паркування автотранспорту на біля скверу. А в подальших планах — облаштування на територій скверу бювету для загального користування мешканцями мікрорайону.

Усім відомо про жахлий стан совських доріг. Чи можливо подолати совське бездоріжжя та як це зробити ?

Ця проблема виникла дуже давно. Враховуючи її складність, що полягає у залученні величезних коштів, а також обсяг робіт, які необхідно здійснити, ОСН не може обіцяти совчанам швидке вирішення цього питання, оскільки ОСН не є розпорядником коштів на ремонт доріг (нині розпоряником є Солом’янська районна у місті Києві державна адміністрація, ШЕУ Солом’янського районну міста Києва),  а ОСН лише наділений правом звернення до компетентих органів з проханням надання таких коштів та контролю за їх освоєням.

Чи було щось зроблено новим складом ОСНу для поліпшення стану совських доріг?

Так, новообране керівницво ОСНу за сприяння депутатів Київської міської ради Андрія Таранова та Олексія Руденка домоглосся виділенню додаткових коштів з міського бюджету на каналізування у розмірі 2 000 000 грн та водопостачання у розмірі 650 000 грн. Розпорядником цих коштів та замовником робіт є Солом’янська районна у місті Києві державна адміністрація. Протягом року здійснюються роботи з прокладання каналізаційних мереж на значній частині вул. Ясної, Рибної та провулку Рибного.

На наступний рік уже заплановано виділити кошти з міського бюджету на каналізування у розмірі 5 617 000 грн та водопостачання у розмірі 2 987 300 грн. Розуміючи неможливість одночасного відремонту всіх доріг у мікрорайоні ОСН також просить виділити кошти на ямковий ремонт совських доріг паралельно з капітальним асфальтуванням вулиць та провулків, на яких уже повністю замінено водопровідні та канацізаційні комунікації.

Після постійних звернень ОСНу влада заклала в бюджет на наступний рік кошти у розмірі 3 200 000 грн на капітальний ремонт дорожнього покриття по вул Охтирській, по якій курсує комунальний транспорт – автобус маршруту №19.

Які ще проблеми існують у Совках та як їх вирішити?

На прикінці серпня на початку вересня совчани були ошелешені звісткою про можливість оренди частини шкільного саду та школи № 121 Приватною школою Афіни. Страх втратити єдину в мікрорайоні школу обєднав громаду, яка на відкритих громадських слуханнях вирішила не приймати жодних безоплатних подарунків від Приватної школи Афіни (спортний комплекс на території шкільного подвіря та саду). Так, за підтримки небайдужих совчан, батьківський комітет школи разом із ОСНом домоглися від районих чиновників (керівництво райуправління освіти) розуміння того, що лише громада має право вирішувати долю нашої школи.  При цьому, хочу наголосити, що ОСН як представницький орган совчан перший відреагував на цю ситуацію і ще 14 серпня 2016 року провів засідання, на якому гостро засудив можливість передання в оренду будь-яких приміщень у школі та шкільного саду.

Зараз совчани активно виступають проти продовження будівництва під’їздної автомобільної дороги від Червонозоряного (нині Валерія Лобаноського) проспекту (поблизу примикання вул. Кіровоградської) до міжнародного аеропорту «Київ».

Так, до ОСНу звернулася ініціативна група совчан, які згідно з поданою ними заяви представляють інтереси 242 осіб, з вимогою зупинити будівництво. Реагуючи на це звернення, ОСН направив листа Київському міському голові з проханням надати відповіді на такі питання: На яких підставах базується будівництво зазначеної під’їзної дороги? Яким чином проводились громадські слухання з цього приводу? Чи надавалася згода громади на цей проект і хто представляв її інтереси? Ким і коли проводилась комплексна екологічна експертиза проекту і який висновок було надано? Чи враховано в проекті будівництва автодороги відновлення рекреаційної зони Совських ставків?

ОСН немає ніяких проектних документів щодо цієї дороги, в тому числі протоколу громадських слухать, що мали проводити наші попередники, з погодженням на будівництво данної дороги (колишній склад ОСНу відмовляється передавати будь-які документи за весь період їх роботи, починаючи з 2003 року).

ОСН стурбований, що вищезазначена дорога розділить мікрорайон на дві частини та ускладнить сполучення в мікрорайоні. Тому, після отримання документів ОСН планує оприлюднити їх та вимагати спорудження відповідних переходів та транспортної розв’язки на перетині вул. Крутогірної з  Кіровоградською та Колосковою.

Які перспективи розвитку мікрорайону Совки»?

Метою роботи ОСНу є вдосконалення існуючої інфраструктури мікрорайону, а саме: контоль за якостю ремонту доріг, залучення інвесторів для будівництва пошти, відкриття продуктового магазину та аптеки. Також, ОСН приймає активну участь у розроблені проекта «Совський парк» площею 22,4 га, який  має простягнутися від Турецького містечка, вздовж вулиць Івана Пулія, Бориса Гаріна до вул Колоскової (включаючи 7 ставок). Автором вищезазначеного проекту є обраний совчанами депутат Київради Андрій Таранов.

ОСН за підтримки депутатів має намір розширити існуючі межі парку шляхом приєднання частини зеленої зони, яка знаходиться між вул Колосковою та вул Сигнальною (копанка та джерела), що нині рахуються на балансі КП «Плесо».

Як знайти та зв’язатися з ОСНом? 

На жаль, нині ОСН не проводить особистий прийом громадян у школі № 121, оскільки районне управління освіти Солом’янського районну міста Києва відмовило ОСНу в укладанні договору оренди приміщення, хоча виявилося, що попередній склад ОСНу взагалі не мав ніякого договору, а  проводив прийом у приміщенні школи № 121 на незаконих підставах.

Новий склад ОСНу є відкритим для спілкування. Вся актуальна інформація розміщена на нашому сайті osnsovki.kiev.ua

На всі важливі проблеми мікрорайну оперативно реагує керівник ОСНу Столітня Тетяна Володимирівна, яка є представником від вулиці Червоної та провулку Червоного (т. 067 376 62 70).

Усі заяви та звернення громадян приймає секретар Косарева Віра Микитівна, яка є представником від вул. Ясної (т. 063 353 33 25, 066 581 70 11).

Також, до керівного складу ОСНу входять перший заступник керівника Вислоух Анна Володимирівна (представник від вул Червона), заступники керівника — П’ятигорська Оксана Евгенівна (представник від вул. Кринична), Резніченко Дмитро Геннадійович (представник від вул. Заповітна), Сорока Андрій Вікторович (представник від вул Каменярів).

Для вирішення нагальних проблем совчами можуть звертатися безпосередньо до своїх представників, які є членами ОСНу (представники вулиць та провулків), а саме: Алєксєєнко Тетяна Олександрівна (від вул. Каменярів); Балашова Світлана Станіславівна (від вул. Крутогірної та вул. Похилої); Бойко Ірина Геннадіївна ( від вул. Ясної); Бєліков Віктор Маркович (від вул. Добросусідської); Галушко Юрій Тимофійович (від вул. Сумської та вул. Федьковича); Головач Олег Федорович (від вул. Добросусідської та пров. Добросусідського); Головко Олексій Володимирович (від Крутогірної, вул. Похилої); Денисенко Лариса Григорівна (від пр-т Валерія Лобановського, та вул. Похилої); Іващенко Сергій Іванович (від вул. Криничної); Залюбовська Вероніка Сергіївна (від вул. Федьковича, вул. Каменярів); Олєксієнко Олександр Васильович (від вул. Крутогірної, та вул. Похилої); Петренко Тетяна Вікторівна (від вул. Ясної); Савицький Андрій Федорович (від вул. Каменярів); Савицький Олександр Олександрович (від вул. Мостової, вул Каменярів, вул Яблуневої); Савицька Марія Власівна (від вул. Пржевальського); Сафіна Ольга Василівна (від вул. Крутогірної та вул. Яблуневої); Сухомудренко Ніна Василівна (від вул Червоної); Тарасюк Ірина Володимирівна (від вул. Каменярів); Турович Ірина Антоньївна (від вул. Словичанської); Федорченко Олена Михайлівна (від вул. Сигнальної); Хомка Олександра Вікторівна (від вул. Мостової); Хромцова Олена Михайлівна (від вул. Заповітної); Цалко Ігор Петрович (від Добросусідського та Червоного провулків); Юрченко Максим Михайлович (від вул. Рибної та провулку Рибного).

 

Вислоух Анна, перший заступник керівника ОСН «Комітет мікрорайону Совки»