Новини

31 серпня 2022 року, завдяки нашим спільним зусиллям з громадою, ми назбирали на ремонт транспортного засобу, який поїхав на місце служби до наших хлопців в ЗСУ. Ремонт був найтерміновішим проханням хлопців, то ж зібрали ми все досить швидко.

Передали нашим військовим захисну сітку яку створили Совські чарівні майстрині.

Будемо і надалі підтримувати наших воїнів, які боронять нас від орків-окупантів, а від наших захисників передаєм всім теплі слова подяки!

СЛАВА УКРАЇНЦЯМ!

 

                                                                                     

27 серпня 2022 року, представники ОСНу провели толоку на прибудинковій території приміщення для прийому громадян. Самотужки встановили захисну решітку на вікно в коридорі приміщення, та підготували приміщення до косметичного ремонту для комфортного відвідування мешканців мікрорайону.

Краще — коли разом!

                                                                                     

22 серпня 2022року,, дякуючи волонтерському центру «Разом до перемоги» та ГО «Перспектива», що представляє пані Вікторія, яка підтримувала громаду Совок у скрутний для  всіх час, у нашій школі було розгорнуто волонтерський штаб,  де місцеві мешканці мали змогу отримувати продуктові набори.

На сьогодні, коли економічна ситуація стабілізувалася і запрацювала інфраструктура, гостра необхідність у  такій допомозі відпала. Проте пані Вікторія про наш мікрорайон не забуває. За домовленістю із волонтерським центром ОСН «Комітет мікрорайону «Совки»  координує надання продуктових наборів, у першу чергу, тим інвалідам та пенсіонерам, які фізично не змогли її отримувати, але потребують. Розуміючи труднощі з переміщенням таких осіб, ми підвозили допомогу до їхніх домівок.

У співпраці з Вікторією надаємо допомогу внутрішньо переміщеним особам, які проживають в Совках, також не забуваємо про багатодітні родини.

Усі ми працюємо на перемогу та с кожним днем своїми зусиллями долучаємося до її наближення.

Слава Україні!

                                                                                     

16 серпня 2022року, завдяки місцевій громаді придбали та передали покришки для коліс нашим Совчанам- добровольцям, які наразі служать в ЗСУ та захищають нашу батьківщину від ворога.

Дякуємо всім хто долучився до збору коштів.

Особлива подяка хлопцям, які знайшли дефіцитного розміру нині гуму.
Разом до перемоги!

                                                                                    

10 серпня 2022року, Керівнику підприємства ТОВ «ГЕНСТАР» та за сумісництвом нашому колезі по комітету Мусафранову Владиславу Валерійовичу, виразили  глибоку вдячність за благодійний внесок у благоустрій нашого мікрорайону, неодноразову спонсорську допомогу в проведенні місцевих свят і заходів в мирні часи.

Подякували за чуйне ставлення до людей, проведення безкоштовного ремонту транспорту, в часи повномасштабного вторгнення ворога, на якому наші представники доставляють гуманітарну допомогу для потребуючих у допомозі місцевим мешканцям пережити тимчасові труднощі.

Побажали всьому колективу «ГЕНСТАР» здоров’я, невичерпної енергії, благополуччя, надійних партнерів і подальшого процвітання компанії.

                                                                                    

 

29 липня 2022року, щиру вдячність висловили директору етно-ресторації «Козачок» Ользі Корбут за сумлінну з перших днів повномасштабної війни співпрацю у допомозі військовим Територіальної Оборони, Національної Гвардії та Збройних Сил України. Надання приміщення закладу в безмежне користування захисникам України,  забезпечення щоденного харчування військових, надання харчового раціону нужденним місцевим мешканцям та забезпечення смачними обідами наш цивільний інженерно-будівельний загін першої лінії оборони столиці нашої Батьківщини.

Побажали Ользі і всьому колективу закладу невичерпної енергії, здоров’я, найскорішої і такої жаданої для всіх нас Перемоги!

                                                                                     

11 липня 2022року,

На підставі наших численних звернень, за підтримки депутата Київської міської ради Володимира Кравця та його помічників, при сприянні Управління екології та природних ресурсів КМДА та керівництва Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації, відповідно до погодженої Управлінням патрульної поліції в м. Києві та затвердженої Департаментом транспортної інфраструктури схеми організації дорожнього руху, розробки відповідної документації та безпосереднім виконанням робіт з установки дорожніх знаків співробітниками КП «Центр організації дорожнього руху»,

заборонено рух усіх транспортних засобів прибережною захисною смугою ландшафтного заказника місцевого значення «Совська балка» між вулицями Колоскова та Петра Радченка у Солом’янському районі міста Києва.

Дякуємо всім хто доклав зусиль для досягнення отриманого результату!

                                                                                     

03 липня 2022 року, представники ОСНу, небайдужі мешканці Совок, батьки школярів та дехто із вчителів здійснили прибирання решти приміщень цивільного укриття у нашій школі.

Хоча за розмірами ця частина укриття  менша, але сміття було зібрано чимало. Найважливіше, що нами було зроблено, крім прибирання сміття, – це проведення освітлення, що дасть змогу найближчим часом комісії, яку вже створено за нашими зверненнями, провести ретельне обстеження приміщень, та в подальшому облаштуванню приміщення для початку навчального процесу

Працювали дружньо та завзято, як ми це вміємо. Кожен доклав зусилля в силу своїх можливостей. Хлопці та дівчата допомагали власними силами. Ну, а родзинкою толоки вже традиційно був куліш, добрий настрій та весела атмосфера.

Дякуємо всім, хто перейнявся проблемою та долучився до прибирання.

Разом ми сила!

Перемога буде за нами!

                                                                                     

26 червня 2022року, провели чергові щоквартальні збори.

Вирішили:

— провести прибирання другої частини захисної споруди цивільного захисту для забезпечення умов інвентаризації та в подальшому облаштуванню приміщення для початку навчального процесу в школі;

— провести зустрічі з керівництвом  КП «Центру організації дорожнього руху» та інженерного відділу «Управління патрульної поліції у місті Києві» в рамках підвищення рівня безпеки дорожнього руху в нашому мікрорайоні;

— провести зустрічі з депутатами Київської  міської  ради щодо малозабезпечених верст населення мікрорайону та отримання допомоги за програмою «Турбота.  На зустріч киянам»;

— організувати чергову волонтерську допомогу військовим.

                                                                                     

15 червня 2022 року, на сході України йдуть запеклі бої. Саме там у складі ЗСУ воюють наші хлопці з ОСНу Віктор Бєліков та Ігор Цалко, які  в перші дні війни без вагань записалися в Тероборону. Вони навіть ночували під штабом ТрО, щоб точно їх взяли, захищали аеропорт і наш район поки ситуація в Києві була напруженою, потім перейшли в ЗСУ і тепер знаходяться на передовій.

Наш чорнозем у дощову погоду завдає багато клопоту з під’їздом до бійців,  які тримають оборону. Для проїзду по бездоріжжю для швидкого реагування на атаки ворога, разом з місцевою громадою і небайдужими зовсім сторонніми для Совок людьми, придбали комплект резини та дисків для машини і передали на передову де служать двоє наших бійців з Совок.

Ми – українці! І ми цим пишаємося!

Україна в серці кожного з нас!

                                                                                     

 

11 червня 2022року, на підставі наших численних звернень до КП «Київпастранс»; «Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради»; депутату Київської міської ради Володимиру Кравцю; «Солом’янської районної в місті Києві»,  відновлено рейс єдиного в мікрорайоні маршрутного автобуса № 19.

                                                                                     

10 червня 2022 року, з робочим візитом до нашого мікрорайону завітала голова Солом’янської районної  державної адміністрації Чечотка Ірина Романівна разом із керівниками структурних підрозділів.

Головною темою візиту став огляд шкільного укриття цивільного захисту, нещодавно прибраного активістами мікрорайону. Актуальним є питання поновлення безпечного навчального процесу у школі № 121 з першого вересня. На сьогодні необхідно розробити кошторис та план відновлення комунікацій, щоб усунути недоліки та облаштувати укриття до навчального процесу.

Підняли питання щодо відновлення звичного автобусного маршруту № 19.

Донесли до керівництва району важливість для жителів Совок збереження  пам’ятника загиблим у Другій світовій війні совчан. Щоб пам’ятник не потрапив до списку на декомунізацію, погодилися на зняття з постаменту золотої зірки – символу радянщини. Крім того, було погоджено необхідність нарешті визначити балансоутримувача пам’ятника.

Важливою темою залишається благоустрій мікрорайону.

Домовилися про: вивіз гілок, зрізаних над дротами; ремонт дитячого майданчика; прибирання шин з вулиць. Також приділили увагу щодо необхідності вжиття заходів, направлених проти засмічення зелених зон біля ставків.

Продовжуємо працювати над вирішенням актуальних для нашого мікрорайону питань.

                                                                                     

02 червня 2022року, прийняли участь в толоці на Совських ставках нижнього каскаду.  ·

Сьогодні на ставках працювала важка техніка! Але не будівельна, а техніка Зеленбуду. Під пильним наглядом місцевих співробітники КО «Київзеленбуд» обрізали сухе гілля, проводили благоустрій, вивозили сміття.

Кияни продовжують закликати депутатів Київради облаштувати екопарк без забудови на всій території Совських ставків.

Дякуємо мешканцям району Екопарк Совські ставки, працівникам КО «Київзеленбуд» та очільнику комунальної компанії Олексію Королю, представникам «Управління екології та природних ресурсів» та очільнику з Олександру Возному і депутатці Київради Олеся Пинзеник.

Крок за кроком ми робимо парк, а не чергову забудову!

Екопарку Совські ставки бути!

                                                                                     

 

22.05.2022 року, відбулася чергова ротація на комплексній лінії оборони, прилеглій до нашого мікрорайону. На останок, хлопці з Національної Гвардії  отримали наказ звільнити проїжджу частину дороги від інженерних споруд військового захисту. Разом з новим нашим другом командиром Михайлом та його підлеглими, за безпосередньої участі співробітників КП ШЕУ Солом’янського району і небайдужих місцевих мешканців — поставлену задачу виконано.

                                                                                     

21 травня 2022 року, для бійців ЗСУ 43 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Тараса Трясила через Юрія Левченка передали зібрану ОСНом гуманітарну допомогу.

                                                                                      

19 травня 2022 року, підготовлено проїжджу частину вулиць мікрорайону до відновлення руху як  для автобусного маршруту     № 19, так і для безперешкодного проїзду сміттєзбирального транспорту.

Разом із співробітниками КП ШЕУ Солом’янського району прибрали бетонні блоки з вулиць мікрорайону та поступово повернемо їх власникам. Також частково прибрано гумові покришки, які КП ШЕУ відвозить у спеціально відведене для цього місце.

                                                                                      

18 травня 2022 року, вісімдесят шостий день в Україні йде повномасштабне вторгнення ворога, продовжуємо працювати в умовах військового стану.

На робочій зустрічі керівного складу ОСНу з депутатом Київради     В. Кравцем було обговорено ряд нагальних питань мікрорайону:

— приведення до ладу єдиного в окрузі укриття цивільного захисту (бомбосховища);

— збереження та реконструкція пам’ятника на честь жителів селища Совки, що загинули у Другій світовій війні,

— відновлення руху автобусного маршруту № 19;

— відновлення сходів  до лісового урочища «Совська Пронька»  від вулиці Сумської.

                                                                                      

14.05.2022 року — проведено чергову толоку на території школи № 121: відсортовано будівельне сміття, вивезено відпрацьовані автомобільні покришки та встановлено нову хвіртку на додатковий вхід до закладу.

                                                                                     

12 травня 2022 року, в зв’язку з необхідністю  використовувати приміщення, яке було надано ОСНу  для прийому громадян, для розподільного центру гуманітарної допомоги, власноруч спорудили та встановили захисну решітку в придатнішому для волонтерства приміщенні.

                                                                                     

11 травня 2022 року, за участі народної депутатки Анни Пуртової для наших хлопців, які в перші дні загрози місту, не вагаючись вступили до лав ТРО, а надалі — в Збройні сили України, та виконують свої обов‘язки, зібрали та передали речі щоденного використання (продукти та засоби гігієни). Дякуємо хлопцям!

Слава Україні!!!

                                                                                       

08 травня 2022 року, за власні кошти мешканців та власними зусиллями громади провели тимчасове освітлення і генеральне прибирання укриття цивільного захисту (бомбосховища).

Багато років ми ігнорували наші підвали, які турботливо для нас збудували наші предки. Ігнорували, оскільки й думки не було ними користуватись.

Для повноцінного відновлення попереду багато кроків, проєкт, розрахунки та капітальний ремонт укриття, але перший — найважчий ми зробили!

Усі разом за шість годин винесли все сміття.

Дякуємо всім, хто приєднався до заходу!

Окрема подяка нашому електрику Дендебері В’ячеславу, який три дні проводив світло, щоб все це стало можливо.

За неймовірно смачний обід на вогнищі, як завжди, окрема подяка Олені Лихачевий.

КРАЩЕ – КОЛИ РАЗОМ!

                                                                                       

04 травня 2022року, провели чергові щоквартальні збори.

Вирішили:

— найближчим часом провести прибирання захисної споруди цивільного захисту (бомбосховища);

— звернутись до Департаменту транспортної  інфраструктури та КП «Київпастранс» з проханням поновлення рейсів єдиного маршрутного  автобуса № 19;

— організувати чергову волонтерську допомогу військовим;

— провести зустрічі з депутатами Київської  міської  ради щодо нагальних проблемних питань в нашому мікрорайоні.

                                                                                      

02 травня 2022 року, нашому другу, Командиру 4 роти охорони, 1 батальйону охорони військової частини 2260, старшому лейтенанту  Осику Денису Вікторовичу,

Висловлюємо щиру вдячність від мешканців мікрорайону Совки

за спокійний сон тих, хто лишився та тих, хто змушений був покинути свої домівки без догляду.

За допомогу нашій територіальній громаді у час повномасштабного вторгнення.

Військові вселили віру в перемогу, коли це було так необхідно, підтримували нашу громаду та робили більше, ніж було передбачено їх обов’язками.

Важливий вклад залишиться в пам’яті місцевих, як приклад справжньої людяності та відповідальності перед своєю країною.

                                                                                      

28 квітня 2022 року, ОСНом «Комітет мікрорайону «Совки» проведено толоку в нашому мікрорайоні щодо збору та вивезення сухих гілок та листя, оскільки їх спалювання суворо заборонено.

Також Законом передбачено, що прибирання територій зобов’язані здійснювати власники прилеглих будинків.

Дякуємо нашим місцевим мешканцям, які були відповідальні за прибирання, допомагали грузити гілля та повідомляли про маршрут спецтранспорту по вулицях.

Особлива подяка начальнику управління житлово-комунального господарства Андрію Сидорчуку за надання спецтранспорту.

                                                                                     

11.04.2022 року, Війна в Україні становить загрозу для всіх українців. Розуміючи скрутне становище на сході: в Чернігові, Сумах, Харькові та інших містах України, які зараз знаходяться під обстрілами або в облозі вирішили допомогти. Спільними зусиллями Совчан ми зібрали майже тонну продуктів харчування та передали волонтерам для подальшої логістики до місця призначення.

В котрий раз ми показали, що наш мікрорайон спільними зусиллями може неймовірне.

Велика подяка кожному, хто зміг допомогти:

продуктами, ліками, речами гігієни, транспортом.

Окремо дякуємо дівчатам, які сортували та комплектували речі.

Перед нами стоїть ще багато викликів, але разом ми все подолаємо.

Україна понад усе!

Перемога буде за нами! 🇺🇦

                                                                                     

10 квітня 2022 року, звістка про збір гуманітарної допомоги миттєво розійшлася мікрорайоном. Кожен бажає зробити свій внесок.

                                                                                     

09 квітня 2022 року, мешканці згуртувалися щоб допомогти постраждалим від війни з інших міст.  Люди без роздумів діляться своїми запасами.

                                                                                       

08 квітня 2022 року, в цей тяжкий час нашої допомоги потребують мешканці Ірпеня, Бучі, Гостомеля, Чернігова, Суми, Харкова.

На прохання волонтерів, для подальшого відправлення по містах, з місцевою громадою ми почали збір гуманітарної допомоги:

 1. Домашня консервація (в нашому мікрорайоні на неї найбільший розрахунок);
 2. Продукти тривалого зберігання;
 3. Засоби гігієни.

                                                                                       

05 квітня 2022 року, до гуманітарної допомоги для наших місцевих мешканців долучились хлопці з Національної Гвардії, які несуть  службу на прилеглий території до нашого мікрорайону комплексній лінії оборони. Хлопці діляться своїми харчами, а ми продовжуємо розвозити допомогу нужденним жителям.

                                                                                       

29 березня 2022 року, відгукнулися на прохання директора СЗШ №121 та прибрали важке габаритне будівельне сміття з подвір’я нашої школи.

                                                                                       

28 березня 2022 року, разом з місцевим мешканцями продовжуємо укріплювати вогневі позиції для захисту від ворога.

                                                                                       

27 березня 2022 року, колись ми разом захищали Совські ставки від забудовника, тепер — від російських окупантів.

                                                                                       

26 березня 2022 року, військовими з ЗСУ для місцевих чоловіків організовано стрільби на полігоні з автомата Калашникова.

                                                                                      

25 березня 2022 року, вже стали добрими друзями з хлопцями з Національної Гвардії і разом продовжуємо укріплювати оборонні об’єкти нашого мікрорайону.

                                                                                       

24 березня 2022 року, пишаємося нашими мешканцями, які кожен день долучаються до спільної участі у наданні  необхідної допомоги тим, хто її потребує.

Швидко вирішилося питання з пошуку необхідного для реалізації надання допомоги автомобіля, проте запропонований транспорт потребував ремонту, який оперативно та безкоштовно здійснила компанія «Генстар». Тепер автомобіль уже в роботі і ми маємо змогу продовжувати розвозити обіди місцевим, які люб’язно надає Максим Сурмило.

Багато хто самостійно привозить та роздає продукти харчування, а в нашій школі Червоний Хрест, по понеділках та п’ятницях надає гуманітарну продовольчу допомогу Совчанам.

                                                                                       

23 березня 2022р, в приміщені нашої школи за підтримки депутата Анни Пуртової та директора школи, волонтери почали привозити, а небайдужі місцеві мешканці почали фасувати та роздавати нужденним продукти та засоби першої необхідності.

До цієї щоденної і нелегкої роботи долучилась наша перша заступниця керівника Вероніка Залюбовська, та наш добрий друг і незамінна активістка Ольга Ткаченко.

                                                                                       

20 березня 2022 року, разом з місцевими мешканцями, братами Матвієм та Макаром Савицькими, організували доставку продуктів для закладу харчування в нашому мікрорайоні співробітники якого готують обіди для військових та для нужденних жителів.

                                                                                       

21 березня 2022 року, майже щодня з початку повномасштабного вторгнення, на тракторах нам допомагають Дмитро Дмитрович зі своїм сином. Вони не професійні трактористи, але чудово справляються з роботою на тракторі.

                                                                                       

20 березня 2022 року, в зв’язку з відсутністю цілодобової охорони на території об’єкту харчування в нашому мікрорайоні співробітники якого готують обіди для військових та для нужденних жителів, зі старшими по вулицях провели збори та склали графік чергування людей готовими в нічний час охороняти об’єкт постачання харчування. Понад тридцять чоловіків погодилось добровільно чергувати на об’єкті.

                                                                                      

19 березня 2022 року, з дня початку повномасштабного вторгнення, організовано перший вивіз сміття з мікрорайону. З компанією з вивезення сміття домовилися про те, що у воєнний час машина проїжджатиме тільки центральними вулицями мікрорайону, щоб у компанії був час і в інших районах зібрати сміття. У призначений день, до 9:00 ранку, мешканці всього мікрорайону зносять сміття в пакетах компанії на центральні вулиці.

                                                                                       

18 березня 2022 р., приміщення ОСНу для прийому громадян переобладнали на розподільний склад продуктів тривалого зберігання для нужденних жителів.

                                                                                      

17 березня 2022 р., на обладнаний нами пост, заступили хлопці з національної гвардії. Напередодні командир Територіальної Оборони провів консультацію для населення: у місцях укриття мати/перевіряти воду, їжу тривалого зберігання та засоби гігієни, в укритті бажано облаштувати вбиральню.

Наша команда ОСНу разом із місцевими мешканцями продовжує займатися важко хворими людьми в нашому мікрорайоні, яким регулярно потрібні ліки для підтримки життєдіяльності.

                                                                                       

16 березня 2022 р., за підтримки друзів громада працює на захист мікрорайону, а разом з тим і всього міста. Забезпечені продовольством, підтримуємо техніку в робочому стані. Ми згуртовані, і це дає змогу допомагати один одному.

                                                                                       

15 березня 2022 р., В цей складний для нас час, ми зуміли згуртуватися і опанувати нові професії.

Хто взяв зброю в руки, хто будує бліндажі, хто варить їжаки, хто розставляє бетонні блоки, хто регулює рух транспорту, а хто і годує обідами та пригощає чаєм з кавою. Все це ми робимо щиро і добровільно.

За короткий час ми стали більш ніж сусідами, більше ніж друзями, ми єдина велика команда.

                                                                                      

14 березня 2022р., Територіальною обороною Солом’янського району для громади Совок було проведено інструктаж щодо захисту при наступі ворога. Захід проводили діючі бойові офіцери та солдати. Хлопці розповіли про тактику ведення бою, навчали як поводитися зі зброєю та захищати Батьківщину ким би ми не були в мирний час. Інструктори дуже детально відповідали на питання мешканців.

                                                                                       

13 березня 2022 року, співпраця з Товариством Червоного Хреста України дозволила збільшити продуктовий набір для місцевих пенсіонерів.

                                                                                        

12 березня 2022 року, організовано регулярну доставку продуктів харчування для літніх людей та мешканців мікрорайону з фізичними вадами.

                                                                                       

11 березня 2022 року, з місцевим мешканцем Тарасом Медінським, якій ще до повномасштабного вторгнення став добрим другом представників ОСНу, налагодили постачання гуманітарної допомоги зі Львова нашій громаді і нашим хлопцям з Територіальної оборони.

                                                                                       

10 березня 2022 года, в актовому залі нашої школи, нейрохірург для наших мешканців

провів заняття з надання першої медичної допомоги.

                                                                                       

09 березня  2022р. Складна та найбільша ділянка прилегла до нашого району.

                                                                                       

08 березня  2022р. Вітаємо всіх жінок зі святом весни, бажаємо мирного неба над головою. Обставини ускладнюють життя мирного населення, ми пристосовуємося до реалій воєнного часу.  Наші жінки найгарніші та найпозитивніші у світі. Заради них і відстоюємо свою    Батьківщину.

                                                                                       

07 березня 2022р., дуже напружені дні не лише на території боєвих дій, але і в тилу. Велика підтримка громади надає впевненості у завтрашньому дні. Ми взаємодіємо з Територіальною Обороною Солом‘янського району, підтримуємо зв’язок із сусідніми мікрорайонами. Багато завзятих хлопців записалося в територіальну оборону, а поважні стратеги взялися за технічну сторону оборони мікрорайону.

                                                                                         

06.03.2022р., організували щоденні обіди для людей задіяних в облаштуванні блокпоста та регулюванні руху

                                                                                         

05.03.2022 р., на прилеглій до території мікрорайону дорозі, почали встановлювати блоки та їжаки «змійкою».

                                                                                         

04 березня 2022 року, з місцевими жителями розпочали будівництво бліндажу та облаштування блокпоста.

                                                                                       

03 березня 2022 року, за дорученням військових перекрито вулиці для проїзду транспорту:

— Колоскова (через ставки) у напрямку Радченка;

— Колоскова (через цвинтар та через лісосмугу) у напрямку Медова.

                                                                                       

03 березня 2022 року, разом з місцевими мешканцями розподілили обов’язки, кожен узяв на себе відповідальність: чимало наших хлопців вступили до лав територіальної оборони; чоловіки зайнялися будівництвом та обладнанням блокпоста для військових; жінки зайнялися забезпеченням гуманітарної допомоги для нужденних. Ми почали вчитися жити в умовах військового стану.

                                                                                      

01 березня 2022року,

День народження «Сусідська варта мікрорайону «СОВКИ»».

З кожним днем все більше мешканців долучається до нашого місцевого об’єднання.

Ми цивільні та не озброєні.

Наша зброя – це єдність і небайдужість!

                                                                                       

28 лютого 2022 року, провели чергові збори з місцевими мешканцями, на зустріч прийшло натхненних понад півсотні людей. Поки що, завдання залишаються незмінними: патрулюємо наш мікрорайон, діємо узгоджено за обставинами.

                                                                                      

26 лютого 2022 року, з перших днів повномасштабного вторгнення, разом з місцевими мешканцями  проводимо патрулювання вулиць нашого мікрорайону. Оглядаємо місцеву інфраструктуру на наявність ворожих міток, спілкуємося з перехожими, звертаємо увагу щоб не було «гастролерів» та мародерів.

                                                                                      

21 лютого 2022року, разом з фахівцями з Управління міської станції захисту зелених насаджень, провели обстеження сухостійних та аварійних дерев на територіях прилеглих до проїзної частини вулиць нашого мікрорайону.

                                                                                       

16 лютого 2022 року, комісія Київської міської ради розглянула спільний проект з ОСН «Совки» щодо оголошення ландшафтного заказника «Совська Пронька».

На засіданні профільної комісії Київської міської ради  з питань екологічної політики в цілому підтримали ініціативу щодо оголошення природної території Солом’янського району ландшафтним заказником, але вказали на деякі формальні документи, що передбачені процедурою.

Тому, готуємося до наступного засідання та сподіваємося на позитивне рішення, що дасть змогу виносити проект на пленарне засідання Київської міської ради.

                                                                                       

09 лютого 2022 року, зустріч з представниками Територіальної оборони Солом’янського району.

На зустрічі обговорили питання що робити, якщо «раптом війна».

Висновки за підсумком зустрічі:

 1. Евакуації населення не буд.
 2. Приватний сектор повинен сам, кожний окремо чи в кооперації з сусідами, потурбуватись про власне укриття.
 3. У випадку, коли лунає сигнал «Увага Всім», за протоколом потрібно ввімкнути радіо чи ТБ , де розкажуть, що саме загрожує. Це може бути як природні катаклізми так і бойові дії. Бажано це саме радіо слухати в укритті.
 4. Що треба мати в тимчасовому укритті:

— радіоприймач

— батарейки

— воду

— ковдри

— ліки

— їжу (консерви, сухарі)

— копії чи оригінали всіх документів від паспорта до документів на будинок.

 1. Не можна Їхати кудись після почутого сигналу, не можна покладатись на мобільний зв’язок, не слід панікувати.

                                                                                        

 

08 лютого 2022 року, ландшафтному заказнику місцевого значення «Совська Пронька» у Солом‘янському районі – бути! Активна співпраця представників ОСН «Совки» з депутатом від Солом’янського району Володимиром Кравцем і його помічниками, наукове обґрунтування важливості та необхідності створення заказнику загального користування місцевого значення, допомогли отримати погодження від Управління екології та природних ресурсів КМДА щодо схвалення Проєкту рішення по створенню «Совської Проньки».

Територія проєктованого заказника знаходиться між вулицями Колосковою, Крутогірною, Яблуневою, Сигнальною, провулком Яблуневим. Орієнтована площа складає 10,31 га.

Оголошення природної території ландшафтним заказником зумовлено комплексним підходом до збереження лісових, водних об’єктів та біотичного різноманіття як єдиного та взаємопов’язаного ландшафту.

На зазначеній місцевості бере свій початок річка Совка. Прийняття даного проєкту рішення унеможливить забудову зеленого масиву та сприятиме оздоровленню довкілля. Ми маємо забезпечити ефективне функціонування коридорів екологічної мережі міста Києва. Депутатський корпус створює сприятливі умови для збереження цінних природних комплексів та угрупувань рідкісних рослин та тварин».

Проєкт рішення розроблено з метою збереження ландшафтного та ботанічного оазису живої природи на території Солом’янського району.

                                                                                       

07 лютого 2022 року, майстер-клас (консультації) з підготовки громадських проєктів, організовано

для ОСНів Солом‘янської РДА.

Наразі триває кампанія щодо подачі  проєктів на конкурс Громадського бюджету. Це всесвітня практика, коли громадяни за рахунок бюджетних коштів облаштовують територію, де живуть, таким чином впливають на розвиток свого міста.

Щоб взяти участь у конкурсі проєктів Громадського бюджету, необхідно сформувати ідею, підрахувати витрати та розрахувати можливості, адже дуже багато визначено умов та обмежень.

                                                                                       

24 січня 2022 року, робоча група земельної комісії Київради щодо створення парку на Совських ставках провела зустріч у КМДА.

Керівник управління екології та природних ресурсів Олександр Возний наголосив на значенні цього проєкту не тільки для Голосіївського району, а для всього міста.

Це унікальна зона, яку нам потрібно зберегти та створити там чудовий екологічний парк – перший міський водний парк дикої природи в Україні. З мінімальним втручанням в екосистему, обов’язковим збереженням водойм та тварин, без забудови, з громадським простором.

На зустрічі, на жаль, не було конструктивних рішень, депутати відклали розгляд питання на початок лютого.

Але у нас та у всіх прихильників екопарку дуже велике бажання зберегти цю зелену зону та облаштувати її. Будемо разом долати всі перешкоди, аби реалізувати задуми.

                                                                                       

10 січня 2022 року, за ініціативи Департаменту суспільних комунікацій відбулася зустріч керівників ОСНів, на якій обговорили  розширення повноважень ОСНів та участь у конкурсі проєктів «Громадський бюджет».

З представниками Департаменту та керівниками ОСНів розглянули ідеї, теми і принципи розробки проєктів та поділилися власним досвідом щодо участі у конкурсі за минулі роки. Отримали  важливу інформацію від колег, зокрема щодо вирішення проблем, які можуть виникнути під час підготовки проєктів.

Дякуємо всім учасникам зустрічі за плідну співпрацю та чудову атмосферу  спілкування

                                                                                 

10 січня 2022 року, відповідно до офіційної відповіді Управління екології та природних ресурсів КМДА, КП «Центр організації дорожнього руху» розробило і незабаром встановить дорожні знаки щодо заборони виїзду на територію заказнику та пішохідної зони при заїзді на територію ландшафтного заказнику місцевого значення «Совська Балка» з вулиці Петра Радченка та вул. Колоскова.

Управління вже встановило відеокамери для відслідковування осіб, що несанкціоновано вивозять будівельне сміття біля прибережної захисної смуги заказнику.

Спільними зусиллями зробимо це місце справжньою зоною відпочинку

                                                                             

 

29.12.2021 року, на підставі численних, обґрунтованих звернень, КП «Дирекція шляхо-транспортних споруд» прибприбрали територію недобудованої дороги від проспекту Лобановського до аеропорту «Київ».

 

                                                                               

17 грудня 2021 року, вулиця Колоскова, на чисельні звернення ОСН Совки та небайдужих мешканців, співробітники АТ «Київодоканал» відремонтували резервуар водопостачання.

                                                                                

14.12.2021 року, спілкування в форматі «реалізовані ініціативи-плани-проблеми» — це завжди приємно, бо є обмін напрацюваннями, можливості для спільних дій, знаходження рішень проблемних питань.

Дякуємо голові та секретарю постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків Юлії Ярмоленко та Ігорю Хацевичу, заступнику директора Департаменту суспільних комунікацій КМДА — Александр Денис, начальнику відділу сприяння діяльності ОСН — Денису Демиденко, за організацію та проведення робочої зустрічі з керівниками органів самоорганізації населення Солом’янського  міста Києва, де в ході обговорення діяльності ОСНів було проговорено можливі шляхи вирішення проблемних питань, а також були напрацьовані наступні кроки задля ефективної співпраці.

                                                                               

08 грудня 2021 року, з нагоди Дня місцевого самоврядування голова Солом’янська районна в місті Києві державна адміністрація Ірина Чечотка привітала із професійним святом представників районних ОСН-ів. Дякуючи керівникам органів самоорганізації громади Ірина Романівна зазначила, що робиться величезна спільна справа – розбудова та розвиток нашого району для забезпечення добробуту його мешканців. За таку нелегку й наполегливу працю, підтримку, небайдужість, ініціативність та особистий вклад у життєдіяльність Солом’янського району керівників ОСН-ів було відзначено грамотами .

                                                                                

 

07.12.2021 року, з нагоди Дня місцевого самоврядування голова Солом’янська районна в місті Києві державна адміністрація Ірина Чечотка привітала із професійним святом представників районних ОСН-ів.

Дякуючи керівникам органів самоорганізації громади Ірина Романівна зазначила, що робиться величезна спільна справа – розбудова та розвиток нашого району для забезпечення добробуту його мешканців.

За таку нелегку й наполегливу працю, підтримку, небайдужість, ініціативність та особистий вклад у життєдіяльність Солом’янського району керівників ОСН-ів було відзначено грамотами.

                                                                               

02 грудня 2021 року, на підставі наших численних звернень та за ініціативи співробітників відділу контролю за благоустроєм Солом’янського району та при безпосередній участі КП «Інформатика» на Совських ставках було встановлено камери відеоспостереження. Сподіваємося, це допоможе вчасно затримувати осіб, які систематично здійснюють несанкціоноване скидання різноматних відходів.

                                                                               

27.11.2021 року, відбулася конференція ОСН «Комітет мікрорайону «Совки», де ми звітували про діяльність ОСНу за 2021 рік.

Підводячи підсумки річної роботи, розумієш як багато зроблено. Продовжується співпраця з Солом’янською районною адміністрацією та її структурними підрозділами, налагоджені ділові контакти з депутатами Київради, проведені  толоки як у мікрорайоні, так і в зелених зонах, при підтримці Департаменту суспільних комунікацій проведено «День сусіда».

У планах — вирішення ряду питань щодо: ремонту доріг, водопостачання та водовідведення, встановлення забороняючих дорожніх знаків про обмеження руху вантажівок вулицями Совок та зеленою зоною, створення заказника «Совська Пронька» та інше.

Дякуємо всім колегам по ОСНу за дружню роботу впродовж року,  а  також уповноваженим представникам від вулиць та мешканцям , які прийшли на конференцію та підтримали.  Продовжуємо працювати далі та втілювати в життя поставлені задачі.

                                                                               

25.11.2021 року, відбулася зустріч з керівництвом Управлінням поліції Солом’янського району. Керівник ОСНу, Андрій Сорока, поінформовав про будівництва вздовж вулиці Колоскової, де на території зеленої зони без жодних дозвільних документів забудовником вкладено русло струмка в бетонну трубу та вирубано дерева і кущі на прилеглій до будівництва території. Високопосадовці запевнили, що занепокоєні тим, що сталося, та особисто візьмуть під свій контроль цю ситуацію.

На зустрічі було повідомлено про роботу, яку проводить поліція, щодо безхатьків, наркоманів та проблему із «закладками».  Всіх зацікавила інформація про впровадження програми «чат бот», яка в реальному часі реагує на звернення громадян. Тепер, побачивши людей, які шукають або ховають «закладки», треба одразу ж дзвонити та вказувати адресу або геолокацію, а система автоматично повідомляє черговому патрулю, який швидко реагує на виклик.

А ми працюємо далі та чекаємо відповіді.

                                                                               

07.11.2021 року, разом з командою стильного радіо «Перець Фм» було проведено масштабне прибирання урочища «Совська Пронька», до якої долучилися колективи телеканалів «Наш» і «Лайф» та місцева громада. Ініціативу також підтримали артисти Геннадій Вітер, Анна Трінчер та Сергій Мироненко.

Зелену зону від вулиці Колоскової до аеропорту громада не перший рік захищає від знищення та засмічення. ОСНом «Совки» вже подані до КМДА обґрунтування  щодо створення на цій території заказника місцевого значення «Совська Пронька».

Зусиллями  об’єднаного спільною метою колективу було зібрано та вивезено 600 мішків сміття.

По закінченню прибирання від колективу ОСНу всіх пригощали смачним кулішем.

Висловлюємо подяку всім, хто був причетний до організації заходу, прибирання і приготування кулішу.
Дякуємо КП УЗН Солом’янського району в особі Олексія Лукаша за надання техніки та інвентаря.

Бажаємо всім бути веселими дружніми та знаходити час для спільної справи, адже все починається з нас.

                                                                                

06.11.2021 року, у будь-якій підозрілій чи незрозумілій події, для оперативного реагування на ситуацію, просимо насамперед дзвонити в поліцію на номер екстреної служби 102. Тільки так можна зупинити та запобігти протиправним діям, як це зробив сьогодні небайдужий місцевий мешканець Тарас Мединський: викликав поліцію, зателефонував представникам ОСН та надіслав фото i відео інциденту в загальну вайбер групу.

Внаслідок, сьогодні призупинили діяльність невідомих осіб, що без жодного дозволу господарюють на території зеленої зони, а саме закладають струмок в бетон та вирізують дерева.  З небайдужими нашими активістами, які швидко відреагували на надзвичайну подію-це Тетяна Володимирівна, Довганенко Сергій, Тарас Мединський, Беліков Віктор, Гуренко Дмитро, Ванагель Павло, Скотенко Петро, були на місці варварського знищення природи та стали на захист зеленої зони, дочекавшись поліцію визвали оперативну групу, яка склала протокол, який у майбутньому буде доказом свавілля.

                                                                               

01.11.2021року, після численних звернень до РДА Солом’янського Району;  Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА); на інтерактивну мапу стихійних сміттєзвалищ «Міндовкілля», Благоустрій Солом’янського Району розпочав наводити лад із хаотично розкиданими несвідомими громадянами шинами від вулиці Медової до вулиці Колоскова.

Про прибирання території, Благоустрій Солом’янського Району, зробили допис на своїй сторінці у Фейсбук та зазначили:

Нагадаємо, що відпрацьовані автомобільні покришки (ОАП) не дарма є відходом четвертого класу небезпеки. При довгому впливі на навколишнє середовище, вони завдають колосальної шкоди. До їх складу входять понад 120 шкідливих хімічних речовин, багато з яких є сильними канцерогенами згубно впливають на здоров’я людини викликаючи онкологічні захворювання. Найнебезпечніші серед них з онкологічною точки зору — N-нітрозаміни, які при розкладанні відпрацьованих шин виділяються в повітря.

Також просимо у разі виявлення осіб, які здійснюють викидання сміття в недозволених місцях телефонувати за номером 102

                                                                                

27.10.2021 року, відбулася зустріч керівників ОСНів району з директором комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Олексієм Лукашем, з яким обговорювали  питання щодо утилізації опалого листя.   О. Лукаш наголосив, що вивезенням листя від населення повинна займатися компанія, з якою укладений договір на вивіз побутового сміття. У нас – це компанія «Альфатер», яка відмовляється вивозити листя, хоча відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» опале листя відноситься до твердих побутових відходів.

Комунальне підприємство УЗН може вивозити листя  після укладення  договору з громадянами на разовий вивіз (об’ємом від 5 до 6 м куб.). Оплата здійснюється тільки за транспортні послуги.

«КП УЗН» є балансоутримувачем нашого скверу біля школи.

Останнім часом невідомими особами  систематично вивозиться сміття на територію парку тому, щоб  виявити порушника ми запропонували встановити камеру відеоспостереження, як це зроблено в заказнику «Совська балка» та отримали згоду на це.

На виконання звернення керівників ОСНів Солом’янського району щосереди  Солом’янською РДА проводяться спільні робочі наради з керівниками структурних підрозділів.

Готуємося до зустрічі  з  керівниками інших структурних підрозділів  (особливо з благоустрою та ШЕУ), щоб висвітлити нагальні проблеми Совок

                                                                               

26.10.2021 року, Перші кроки щодо відновлення благоустрою біля «Совської Балки»

Місяць тому, ОСН «Совки» разом з депутатом КМДА Володимиром Кравцем підіймали питання неналежного утримання заказнику, постійного курсування великогабаритних автомобілів, стихійного вивезення будівельного сміття та в цілому незадовільної роботи балансоутримувачів заказнику. Протоколом ПК Київради з питань екологічної політики було зобов’язано Управління екології та природних ресурсів КМДА вжити можливих заходів для вирішення зазначених проблем.

На минулому тижні Управління нарешті встановило камери відеоспостереження для подальшого виявлення правопорушників, що вивозять будівельне сміття.

Дякуємо за перші кроки на зустріч громаді. Але, актуальним залишається постійне курсування тепер не лише великогабаритних автомобілів, а й всіх без винятку бажаючих, що є неможливим біля зони прибережної захисної смуги та по території заказника місцевого значення в цілому.

                                                                               

23.10.2021 року, зібралися на чергове засідання ОСНу для підведення підсумку діяльності за минулий  квартал та планування подальшої роботи.

Найважливішою темою, на якій ми зосередили увагу – це проблема транспортного руху на вулицях мікрорайону. Напруженим є трафік автомобільного потоку, що проходить вулицями Володимира Брожка та Крутогірною через вулицю Колоскову по недобудованій дорозі в напрямку до вулиці  Медової. Завдяки активістам було зібрано майже 300 підписів, які ми долучили до листа ОСНу щодо недопущення транспортного колапсу у Совках.

До цієї проблематики додалася інформація про будівництво біля аеропорту «Київ» комплексу пенхаусів, що може призвести до ще більшого автомобільного потоку через вулицю Каменярів. Були внесені пропозиції стосовно перевірки законності зазначеного будівництва та підготовки звернень до компетентних органів щодо розробки дорожньої інфраструктури з урахуванням пропускної здатності  вулиць мікрорайону.

Прийняли рішення зібрати підписи до звернень ОСНу «Щодо обмеження руху вантажного транспорту та встановлення засобів регулювання дорожнього руху».

Гострим залишається і питання засмічення та прибирання сміття в зеленій зоні вздовж ставків та вулиці Колоскової. За клопотанням  ОСНу балансоутримувачем прибережної зони  КП «Плесо» було встановлено відеокамеру на території заказнику «Совська балка» для фіксації порушників.

Також на засіданні затвердили новий бланк «ПОДЯКИ» та «ЛИСТа ПОДЯКИ».

Дякуємо колегам і місцевим мешканцям, які знаходять час, приходять на збори та долучаються до вирішення проблем нашого мікрорайону.

                                                                                

16.10.2021 року, не порушуючи традицій осені, членами ОСНу було зібрано макулатуру у фонд бібліотеки 121 школи. У школі час від часу проводиться збір макулатури, за вилучені кошти купують нові книги для шкільної бібліотеки.

                                                                                

06.10.2021 року, КГС Касаційний господарський суд, в судовій справі № 910/7250/18 поставлена крапка. Нижній каскад Совських ставків остаточно повернуто до комунальної власності територіальної громади міста Києва.

                                                                               

28.09.2021 року, на засіданні екологічної комісії Київради було підтримано ініціативу депутата Київради Олесі Пинзеник щодо створення Екопарку на Совських ставках нижнього каскаду.

Вітаємо всіх небайдужих до екологічних питань з черговою приємною новиною. Дякуємо депутатам, які підтримали громаду, та всім хто долучився до сьогоднішньої події!

                                                                               

 

25.09.2021 року, представники органів самоорганізації населення міста Києва згуртувалися, зорганізувалися, розробили маршрут та поїхали на зустріч новим емоціям. Приємно брати участь у дружньому колективі де кожен розуміє що треба робити. Не всі  представники взяли участь у перегонах, але всі долучилися до проведення заходу. Поки одна група долала маршрут — інша  на фініші приготувала смачний обід, яким пригощали всіх присутніх на заході.  Висловлюємо свою подяку ОСН «Пирогів», який на своїй території організував нам смачний та веселий фініш, а також Департаменту суспільних комунікацій та всім хто був поруч за чудово проведений час.

                                                                               

14.09.2021 року на екологічній комісії Київради розглядалося питання щодо благоустрою та охорони ландшафтного заказника місцевого значення «Совська балка». Було прийнято рішення, щоб балансоутримувачем КП «Плесо» було вжито відповідних заходів щодо благоустрою цієї території, а бюджетній комісії передбачити на 2022 рік кошти на розробку документації та облаштування заказника.

                                                                               

14.08.2021 року, у Голосіївському парку імені Максима Рильського  відбувся забіг серед представників ОСНів, присвячений 30-ти річчю незалежності України. Захід організували колеги по ОСНам власними силами, долучились і представники нашого ОСН.

Представляли ОСН «Комітет мікрорайону «Совки» гарні дівчата, які одразу погодились на запрошення: Вероніка Залюбовська, Оля Конишева, Настя Шевцова та Олена Ліхачова.

Зібралися о 8 ранку, щоб підготувати до забігу дистанцію, бо взяли на себе розмітку запланованого маршруту. Далі —  реєстрація, старт, забіг, емоції на фініші та радісний обмін враженнями від пробігу. Було не легко здолати дистанції на 3км, 6км чи12км (на вибір).

Після нагородження дипломами учасників забігу весело відпочили на природі.

Дякую дівчатам нашого мікрорайону Совки за достойну участь у забігу. Вдячний, що був запрошений до участі та організації заходу.

Окрема подяка організаторам забігу: Світлані Пчеловській ОСН «Казка Феофанії», Олегу Шульзі ОСН «Куренівка», Томі Цикаленко ОСН «Пирогів», Олені Малакеєвій ОСН «Рада мікрорайону Нивки», Нікіті Філінському ОСН «Видубичі», Владиславу Іванушкіну, представникам Департаменту суспільних комунікацій КМДА Олександру Денісу та Денису Демиденку.

Київський забіг самоорганізації 2021 до 30-ти річчя незалежності України ВІДБУВСЯ!

                                                                                 

16.07.2021 року, на території середньої загальноосвітньої школи № 121 (вулиця Каменярів, 32) відбулася робоча зустріч за участю заступника голови Солом’янської РДА Євгена Малого, голови батьківського комітету, головою та представниками ОСН «Совки», помічниці депутата Київради, співробітників структурних підрозділів Солом’янської РДА та директора самої вищезгаданої школи.

Підіймалися питання стосовно школи: стану приміщень навчального закладу та їх можливої реконструкції; підготовчі заходи до початку навчального року; можливість розбудова спортивного стадіону для школи, який зараз відсутній.

Також під час заходу зі сторони керівництва райдержадміністрації учасникам було надано покрокову інструкцію, яка спонукатиме втіленню озвучених побажань та вирішенню нагальних проблем.

                                                                               

10.07. 2021 року, першим заступником керівника ОСНу Веронікою Залюбовською було організовано та проведено прибирання території купелі, яка входить до майбутнього заказника місцевого значення «Совська Пронька».

Разом з місцевими жителями упорядкували територію біля джерела з питною водою, територію навколо місцевої купелі та струмка якій живе водно-болотне угіддя місцевості.

                                                                               

02.07.2021 року, депутат Київради Володимир Кравець провів виїзну зустріч із представниками органу самоорганізації населення (ОСН) “Совки”. У ході зустрічі було обговорено різні нагальні проблеми мікрорайону.

За підсумками зустрічі Володимир Кравець прийняв рішення, що наполягатиме в межах своєї компетенції на тому, щоб Солом’янська райдержадміністрація РДА передбачила кошти на 2022 рік для благоустрою футбольного поля біля школи №121.

Також депутат пообіцяв допомогу у вирішенні питання з Управлінням екології та природних ресурсів Київської міськдержадміністрації (КМДА) та Солом’янським управлінням поліції щодо недопущення проїзду великогабаритного автотранспорту біля заказника Совська балка.

Крім того, Володимир Кравець запевнив, що займатиметься напрацюванням проекту рішення про створення заказника Совська Пронька.

                                                                               

24.06.2021 року, Андрій Сорока відвідав Одесу, де взяв участь у навчально-практичному курсі: «Органи самоорганізації населення: досвід виконання повноважень керівників з міст Києва та Одеси».

Дуже цікавим був семінар–практикум на тему: «Досвід діяльності органів самоорганізації населення міста Одеси». Керівник одного з найкращих ОСНів Одеси «Мікрорайон «Чубаївка» розповіла про досягнення у роботі та відповіла на наші питання.

Наступного дня в Одеській міській раді відбулася зустріч керівників ОСНів міст Києва та Одеси з представником  Асоціації самоорганізації населення України Андрієм Крупником, який поділився досвідом створення законодавчої бази та  подальшим удосконаленням механізмів  створення  ОСНів. Керівники ОСНів розповіли про свої досягнення та навели приклади ефективної співпраці громади з владою, відповіли на запитання колег з міста Одеси щодо спільних для всіх  ОСНів болючих тем і механізмів їх вирішення.

Підводячи підсумки візиту, прийшли висновку, що дуже конструктивно у жвавих дискусіях пройшли всі зустрічі, на яких учасники отримали незабутні враженнями, потрібні знання, позитивні емоції та нові знайомства.

Від представників Департаменту суспільних комунікацій КМДА  О. Деніса та Д. Демиденка кожен із учасників цих заходів отримав Сертифікат учасника семінару з побажаннями використовувати отриманий досвід.

Дякуємо Департаменту за організацію та можливість взяти участь у цьому навчально-практичному курсі, де ми поділилися своїм досвідом і долучилися до нових ідей, які всім учасникам бажаємо втілити у життя.

                                                                               

19.06.2021року, один з суботніх ранків мешканців верхніх Совок.

Поки всі ще снідають, вони зупиняють незаконний транзит великогабаритних самоскидів через наші вулиці. Зупиняють досить ефективно, адже закон на нашому боці.

Представники ОСН з травня місяця минулого року намагались припинить безконтрольний рух вантажівок шляхом переписки з КП «Центр організації дорожнього руху», Департаментом транспортної інфраструктури та патрульною поліцією міста Києва.

Урешті решт, нам вдалося переконати патрульну поліцію міста Києва про порушення правил дорожнього руху водіями вантажівок.

Дякую всім, хто організував чат швидкого реагування та тим, хто не шкодуючи власного часу, викликає поліцію, чекає на екіпаж та оформлює правопорушення.

Великогабаритний транспорт курсує по всій вулиці Каменярів, по дорозі, яка для такої ваги не призначена. Це псує не тільки саме дорожнє покриття, а й підземні комунікації, які від центральної вулиці розходяться по всьому мікрорайону. Вже були зафіксовані випадки пошкодження (роздавлення) труб під вагою самоскидів. А отже запрошую усіх бажаючих приєднуватись до ініціативи «зупини порушника».

                                                                                 

17.06.2021року,  у приймальні депутата, Володимира Кравця,  Андрій Сорока разом із секретарем  ОСНу Тетяною Столітньою озвучили ряд проблем стосовно нашого мікрорайону. Оскільки Володимир як депутат є членом земельної комісії, то більшість питань стосувалось саме зелених зон, але не «парками» єдиними була сповнена наша зустріч. Були розглянуті основні проблеми Совок, а саме:

 1. Ремонт дорожнього покриття.
 2. Ініціатива створення заказника «Совська Пронька».
 3. Моніторинг щодо погодження проєкту землеустрою ландшафтного заказника місцевого значення «Совська Балка»(верхній каскад Совських ставків, від вулиці Колоскової до вулиці Петра Радченка).
 4. Закінчення каналізування мікрорайону Совки, розпочатого у 2003 році.
 5. Заміна застарілої мережі водопостачання.
 6. Підняття питання перед аеропортом «Київ» щодо компенсації мешканцям (допомога школі та дитячому садочку).
 7. Облаштування футбольного стадіону в СЗШ № 121.

Володимир Кравець прийняв до уваги всі проблемні питання та пообіцяв взяти їх під особистий контроль, також депутат прийняв запрошення приїхати в Совки.

Сподіваємось на плідну співпрацю.

Дякуємо Центру комунікації та інформації Департаменту суспільних комунікацій КМДА за розширення можливостей комунікації з подальшою професійною співпрацею влади  та громади.

                                                                                 

15.06.2021 року наша громада одержала чергову перемогу в боротьбі за парк без забудови!  Північний апеляційний господарський суд залишив в силі рішення першої інстанції, тим самим розірвав договір оренди Совських ставків та повернув місту земельну ділянку яку планували забудувати.

Андрій Сорока з Веронікою Поляковою та Ангеліною Савицькою взяли участь в акції в підтримку Совських ставків. Вітаємо всіх з перемогою, це тільки початок, далі буде ще гарячіше, отже набираємося сил і далі в бій. Кожен крок перемоги наближає нас до створення ландшафтного парку Совські ставки, головне залишатись єдиними в своїй меті.

                                                                               

12.06.2021 року, Андрій Сорока разом з Тетяною Столітньою, відвідали Форум розвитку громадянського суспільства, який проводив Департамент суспільних комунікацій  у Солом’янському районі.

Це платформа для навчання, спілкування та обміну досвідом. У Форумі брали участь представники ОСНів, ОСББ, громадських організацій, та Солом’янської РДА. Всі разом вчилися комунікувати між собою, обговорювали та надавали пропозиції щодо розвитку нашого району за напрямами: взаємодія громадського суспільства з владою, розширення повноважень , розробляли хаб мрії (створення у районі структури для спілкування, навчання та відпочинку мешканців), а також обговорили, що необхідно громаді для відчуття щастя (парків, скверів, паркінгу та інше). У  жвавій  дискусії було цікаво та корисно бачити однодумців, які висловили свої пропозиції  щодо покращення розвитку району.

                                                                               

08.06.2021року, відвідали презентацію першої концепції водно-болотного парку Совські Ставки нижнього каскаду у Будинку Природи

                                                                                

07.06.2021року, після звернень членів ОСНу на сайт Комунальної бюджетної установи «Контактний центр міста Києва», працівники КП ШЕУ Солом’янського району КК «Київавтодор» провели очистку та ремонт зливної мережи по вулиці Сумський.

Ми часто просимо мешканців телефонувати та писати офіційні звернення на 15-51, особливо з питань благоустрою. Деякі люди скептично до цього ставляться. Проте так діє система і ми як і усі ті, кому ми радимо звернутись на гарячу лінію 15-51, також звертаємось і робимо це не одноразово а системно. Такі звернення приносять свій результат особливо коли вони несуть масовий характер. «Більшість» здатна створити зміни. Громада, яка об’єднується однією ідеєю здатна ці зміни пришвидшити.

                                                                               

05.06.2021 року, члени ОСНу разом з активістами з мікрорайонів «Ширма» та «Монтажник» відвідали еко-толоку організовану Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України на верхньому каскаді Совських ставків.

Користуючись нагодою, поспілкувались зі співробітниками Міндовкілля та отримали корисну інформацію з нагальних питань щодо збереження природних ресурсів.

 

                                                                               

01.06.2021 року, були присутні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики, де розглядалися одразу декілька ініціатив щодо подальшої долі Совських ставків нижнього каскаду. Голосування депутатів Київради дало надію на збереження ставків. Дякуємо всім хто долучився.

                                                                                

16.05.2021 року, за підтримки Департаменту мікрорайон Совки святкував День Сусіда.

Нам було надано ведучу свята, що провела цікаву вікторину з історії мікрорайону, в якій із задоволенням взяли участь як старожили району, так і молодь та діти. Змагалися хто краще знає історію ті, хто тільки но її вивчає, чи ті, хто її прожив. Переможці вікторини та цікавих конкурсів отримали невеличкі призи. А далі — жвавою музикою веселі аніматори заохотили танцювати не тільки дітей, але і їхніх батьків.

Щоб було не тільки весело, але і смачно представники ОСНу «Комітет мікрорайону «Совки» за власний кошт організували випічку для перекусу та напої, щоб спрага не зупиняла свято. Поки одні танцювали, інші кашоварили. На завершення було проведено конкурс на кращу страву на вогні, в якому взяли участь жіноча та чоловіча команди. Жінки готували булгур з тушонкою та шкварками, а чоловіки — плов. Присутні так і не змогли обрати найсмачнішу страву, оскільки обидві були надзвичайними, а тому звання «кращий кухар» команди розділили між собою.

Після веселих танців та ситного обіду молодь спонтанно влаштували міні турнір із шахів, на якому було прийнято рішення про проведення більш масштабної зустрічі представників  Совок та сусідів із ОСНу «Щастя».

Наша громада поступово перетворюється в одну родину, яка захищає, підтримує та допомагає, коли це необхідно. А таке свято, як День Сусіда, надзвичайно об’єднує громаду.

                                                                                 

8.05.2021 року весь світ відзначав День скорботи щодо великих втрат у Другій світовій війні. Ми є тут і зараз завдяки відвазі та самопожертві наших предків. Зворушливий ролик про участь у цій війні совчан був зроблений Веронікою Залюбовською, викладений у соціальну мережу мікрорайону, отримав численні позитивні відгуки.

                                                                                 

01.05.2021року, на передодні Великодня,  Настоятель місцевої Церкви звернувся до ОСНу «Комітет мікрорайону «Совки» з проханням допомогти в організації проведення обряду освячення Паски (щодо нанесення розмітки на території, де відбуватиметься дійство, та визначення обов’язків тих, хто слідкуватиме за порядком під час освячення). Нічна служба та освячення Паски відбувалося  з дотриманням усіх карантинних вимог.  Муніципальна варта та патрульна поліція не мали жодних зауважень щодо проведення заходу.

                                                                                

Станом на 29.04.2021року, після численних листувань ОСН з керівництвом Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу КМДА та керівництвом КП «Центр організації дорожнього руху», фахівцями відповідних державних організацій проведено поліпшення організації та безпеки дорожнього руху, упорядкування в галузі безпеки дорожньої інфраструктури, та встановлення засобів регулювання дорожнього руху  на вулично-дорожній мережі мікрорайону «Совки»:

 • облаштування додаткових наземних пішохідних переходів;
 • влаштування додаткових пристроїв примусового зниження швидкості;
 • встановлення дорожніх знаків ПДР;
 • запровадження особливих умов дорожнього руху, на окремих вулицях, правилами що відносяться до житлових та пішохідних зон;
 • обмеження руху транзитного транспорту вулицями мікрорайону.

ОСН комітет мікрорайону «Совки» спільно з Департаментом транспортної інфраструктури виконавчого органу КМДА, за участю та безпосереднім виконавцем КП «Центр організації дорожнього руху», продовжують працювати над підвищенням рівня безпечності доріг та дорожньої інфраструктури в нашому мікрорайоні.

                                                                               

24 квітня 2021року, представники ОСН «Комітет мікрорайону «Совки» разом з небайдужими мешканцями мікрорайону взяли  участь у толоці, організованою Церквою «Різдва Пресвятої Богородиці».

Чоловіки прочистили прохід до  нижньої частини Храму та прибрали приміщення підвалу, жінки прибирали та упорядковували квітники біля церкви.

Зібране сміття, за домовленістю з районною державною адміністрацією, після свят було вивезено.

Маємо надію, що небайдужі совчани і надалі допомагатимуть нашому Храмові, бо такі толоки об’єднують місцеву громаду, спонукають дбати як про чистоту середовища, в якому ми живемо, так і про духовність.

Настоятель Храму Отець Валерій висловив щиру вдячність усім, хто долучився до доброї справи.

                                                                                

13.04.2021 року, перший заступник ОСНу, Вероніка Полякова разом з місцевими мешканками та дітлахами облагородили територію біля сьомого ставка. Висадили шість молодих сосен.

Саджанці хвойних культур, які не тільки мають величний і красивий вигляд, але є прекрасним і корисним природним ароматизатором повітря, надав заступник ОСНу Ігор Цалко.

                                                                               

 

10.04.2021року, як і кожної весни та на початку осені колективом ОСНу проводиться прибирання мікрорайону. Весну 2021 року ми зустріли в період жорсткого карантину, що майже унеможливлює проведення повноцінної толоки, як це було в «доковідний» період.

— Проте мешканці Совок змогли екологічно утилізувати листя та гілля, навести чистоту біля свого подвір’я, що у масштабі цілого мікрорайону

зробило чистими більшість вулиць та в майбутньому зменшить кількість

викидів від спалювання листя. Завдяки допомозі депутата Київради Катерини Кириченко, яка домовилася з КП УЗН Солом’янського району Олексієм Лукашем про надання спецтехніки для подрібнення гілля, а також техніки для вивозу листя та вуличного сміття.

Керівник ОСН «Комітет мікрорайону «Совки» не тільки організував сам процес, але й їздив по району, скеровуючи техніку на потрібну вулицю. Щоб мешканці змогли взяти участь у толоці перший заступник керівника ОСНу  заздалегідь попередила мешканців про день та час вивозу сміття, а в день толоки приймала через фейсбук інформацію про адреси, де люди вже підготували сміття до вивозу.

Грузили гілля та мішки зі сміттям члени комітету ОСН «Совки» Андрій Сорока, Ігор Цалко, Сергій Довганенко, Олексій Левіщенко, Євген Желевський та активний мешканець Андрій Буянов.

Багато мешканців Совок взяли участь у весняній толоці на своїх вулицях, що доводить факт об’єднання громади навіть в умовах карантину, не збираючись в один натовп, можна працювати пристосовуючись до нових умов.

                                                                          

На початку березня 2021 року керівник ОСНу Андрій Сорока разом зі своїм заступником Сергієм Довганенко провели ревізію стану стовпів ліній електропередачи у мікрорайоні та надіслали фото аварійних стовпів зі зверненням «Щодо проведення робот по заміні стовпів» балансоутримувачу мереж ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі».

Невдовзі отримали інформаційний лист від балансоутримувача з бажаною відповіддю, незабаром співробітники ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» почали заміну аварійних стовпів.