Архів 2019-2021

Весною 2020 року Рада Національної Безпеки і Оборони України прийняла протокольне рішення щодо розробки Водної стратегії України та надала доручення Кабінету Міністрів розробити стратегію  збереження водних об’єктів України з метою уникнення кризи питної води, яка назріває в нашій країні.

Навесні цього року нашим ОСНом «Комітет мікрорайону «Совки» було надіслано листи до РНБОУ, КМУ та меру Києва про те, що в період назрівання в України  кризи з питною водою просимо розглянути стан водних об’єктів міста Києва.

Реакцією на наше звернення стало доручення Екологічній інспекції Столичного округу перевірити водні об’єкти верхнього та нижнього каскадів Совських ставків, а також маленького ставка, який розташований на території урощища «Совська Пронька» у лісі біля джерела та купелі.

Комісія у складі: заступника начальника відділу контролю за благоустроєм Голосіївського району, старшого уповноваженого інспектора з контролю природного навколишнього середовища, представника КП «Плесо», головного інженера КП ШЕУ Солом’янського району, головного спеціаліста відділу контролю за благоустроєм Солом’янського району та керівного складу ОСН «Комітет мікрорайону»Совки»» обстежили всі водойми верхнього каскаду, маленький ставок у лісі та ставки нижнього каскаду Совських ставків.

У ході обстеження було зафіксовано незадовільний стан водойм та звернуто увагу на незаконну  діяльність закладу харчування на березі сьомого ставка (Верхній каскад) праворуч від вул. Колоскової.  Ставок перебуває на балансі КП «Плесо» та має природоохоронний статус.

Метою виїзду комісії було обстеження та взяття на особливий контроль стану водойм  (Совських ставків). Чекаємо висновків, на основі яких будемо й надалі  проводити заходи по відновленню наших водойм та їх збереженню, як частини  фонду питної води України.

 

25.05.21 Судове засідання

25 травня відбулось засідання в Північному апеляційному господарському суді

Керівний склад ОСНу відвідав судове засідання, а саме слухання апеляції по Совським ставкам (нижнього каскаду).

Судове засідання почали з затримкою та з забороною перебування в залі суду. Дозволили перебувати на засіданні одному журналісту та одному представнику від громади.

Вислухавши аргументи двох сторін судді зробили перерву до 15 червня. На результати засідання, під дверима, чекали представники мікрорайонів Ширма, Монтажник, Совки, були представники громадської організації Za Sebe, яка також виступає проти забудови ставків.

 

 

День сусіда 2021 

Мікрорайон Совки 16 травня святкував День Сусіда.

Відкрив свято керівник ОСНу «Комітет мікрорайону «Совки» Андрій Сорока, який наголосив, що на сьогодні, коли люди забагато спілкуються у соцмережах, живе спілкування дуже необхідне. На свято був запрошений настоятель місцевого храму отець Валерій, який привітав сусідів та підтримав ідею проведення такого заходу, що об’єднує громаду. Також взяли участь у святкуванні і запрошені нами директор школи № 121 Ельхалді Наталії та представники сусіднього ОСНу «Щастя».

Цього разу нам  було надано ведучу свята, що провела цікаву вікторину з історії мікрорайону, в якій із задоволенням взяли участь як старожили району, так і молодь та діти. Змагалися хто краще знає історію ті, хто тільки но її вивчає, чи ті, хто її прожив. Переможці вікторини та цікавих конкурсів отримали невеличкі призи. А далі — жвавою музикою  веселі аніматори заохотили танцювати не тільки дітей, але і їхніх батьків.

Щоб було не тільки весело, але і смачно представники ОСНу «Комітет мікрорайону»Совки» за власний кошт  організовали випічку для перекусу та напої,  щоб спрага не зупиняла свято.

Поки одні танцювали, інші кашоварили. На завершення було проведено конкурс на кращу страву на вогні, в якому взяли участь жіноча та чоловіча команди. Жінки готували булгур з тушонкою та шкварками, а чоловіки  — плов. Присутні так і не змогли обрати наймасчнішу страву, оскільки обидві були надзвичайними, а тому звання «кращий кухар» команди розділили між собою.

Після веселих танців та ситного обіду молодь спонтанно влаштували міні турнір з шахів, на якому було прийнято рішення про проведення більш масштабного турніру в рамках нашого мікрорайону та сусідів із ОСНу «Щастя».

 

Наша громада поступово перетворюється в одну родину, яка захищає, підтримує та допомогає, коли це необхідно. А таке свято, як День Сусіда, надзвичайно зближує.

 

Дякуємо  Департаменту суспільних комунікацій за підтримку у проведенні такого важливого для громади заходу.

 

Великдень 2021

  Світле Христове Воскресіння або Великдень — найбільше урочисте християнське свято, яке відзначатимемо 2 травня в умовах «третьої хвилі» корона вірусу, тому цього року будуть діяти певні обмеження при відвідувані храмів та освячення Паски.

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило рекомендації щодо обмеження, які будуть діяти у храмах на Великдень:

 • На освячення пасок, парафіянам радять бути присутнім по одному представнику від родини.
 • Тимчасово заборонено фізичний контакт під час обрядів: прикладання до ікон, хрестів та святинь.
 • Пенсіонерам рекомендується утриматися від відвідування церков.
 • Під час перебування у церкві або біля неї необхідно бути в масці.
 • Необхідно дотримуватися дистанції між людьми в 1,5 метрів, в храмах 1 людина на 4 квадратні метри.

Поліція готується забезпечувати правопорядок, встановлюючи додаткові пости для контролю з дотримання режиму карантину. За порушення режиму киян можуть оштрафувати на суму від 170 до 220 грн.

Початок освячення пасок у Совках відбудеться о 06:00, на свіжому повітрі, у парку біля пам’ятника загиблим воїнам.

Просимо дотримуватися усіх правил безпеки – носити правильно маски, уникати скупчень людей, хворим утримуватися від відвідування храму. Слід проявити відповідальність, бо попереду досить небезпечний епідеміологічний період – тривалі вихідні.

Щоб уникнути скупчень людей на місці освячення слід чітко дотримуватися правил. У парку на центральній алеї із визначеною дистанцією будуть розмічені місця, де треба знаходитися під час освячення. Буде сформовано два ряди, які  починатимуться від пам’ятника і ( за потреби ) продовжуватися на тротуарі. Одна колона звертає в бік храму, а інша — у бік зупинки, все робимо з дотриманням дистанції та чекаємо на освячення.

Оскільки у період карантину діяли обмеження щодо відвідань храму, наша церква без пожертв була не в змозі повною мірою оплатити комунальні послуги. Тому є потреба у наданні громадою фінансової допомоги на утримання храму.

Пожертву можна внести на рахунок карти Приватбанку — парафія Різдва Пресвятої Богородиці: 5168 7554 2684 3575 — Копійка Валерій Борисович.

Дякую  за порозуміння. Всіх з прийдешнім святом Великодня!

 

=============================================================================================

29 листопада 2020 року  відбулася звітно-виборча конференція жителів за місцем проживання ОСН «Комітет мікрорайоу «Совки»». Особливість конференції  обумовлена була багатьма факторами, це і дія каратинних обмежень, що змусили проводити конференцію на свіжому повітрі, у дворі загальноосвітньої школи №121, та переобрання всього складу ОСНу. Було прийнято рішення зменшити делегований склад ОСНу з 30 осіб до 16 осіб. Конференція проходила у дуже нервовій обстановці. Деякі з членів ОСНу відверто демонстрували свою антипатію до обрання нового складу і всіма зусиллями хотіли зірвати конференцію. Але завдяки місцевим мешканцям, які були присутні на конференції, зірвати звітно-виборчу конференцію не вдалося. Було переобрання  керівного та обрання нового персонального складу ОСНу. За результатами підрахунків голосів було обрано новий керівний склад це:

 • Керівник ОСН                                                    Сорока Андрій Вікторович
 • Секретар                                                  Столітня Тетяна Володимирівна
 • Перший заступник                               Залюбовська Вероніка Сергіївна
 • Заступник                                                     Довганенко Сергій Юрійович
 • Заступник                                                 Федорченко Олена Михайлівна
 • Заступник                                                                     Цалко Ігор Петрович

Та делегованих представників від вулиць:

 • Бойко Ірина Геннадіївна                                                                 вул.Ясна
 • Головко Олексій Володимирович                      вул.Крутогірна,Похила
 • Горай Віталій Володимирович              вул. Словичанська, Згурівська
 • Галушко Ірина Олександрівна                                              вул.Яблунева
 • Іващенко Сергій Іванович                                                    вул.Кринична
 • Петренко Тетяна Вікторівна                                                           вул.Ясна
 • Желєвський Євген Вікторович                                            вул.Сигнальна
 • Михайлюк-Філімонов Євгенія Валеріївна                            вул.Мостова
 • Цапок Оксана Вікторівна           вул.Червона, просп.В.Лобановського
 • Левіщенко Олексій Ігоревич                                                 вул.Яблунева

 

Легітимність звітно-виборчої конференції  жителів за місцем проживання ОСН «Комітет мікрорайону «Совки»» затверджено протоколом №1. Всі протоколи та документи  були здані в департамент суспільних комунікацій на перевірку. В ході перевірки на департамент надійшла заява щодо не легітимності  проведення конференції  органом самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Совки»» . Департамент суспільних комунікацій провів перевірку на легітимність представників делегатів від вулиць. Впродовж декількох місяців вносились виправлення на технічні помилки. За цей час були зібрані документи на доказ легітимності всіх представників від вулиць на яких діє ОСН.  10.02.2021 отримали листа від департаменту суспільних комунікацій в якому вказано на законність проведення нашої конференції.

Для реєстрації ОСНу звернулись із заявою та відповідним пакетом документів до відділу державної реєстрації юридичних осіб – підприємців Солом’янської державної адміністрації.

18 лютого 2021 отримали виписку з Єдиного держаного реєстру юридичних осіб, що орган самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Совки»» зареєстровано!

========================================================================================

20 серпня цього року відбулася зустріч нового керівника Солом’янської РДА Чечотки Ірини Романівни та  її заступників з керівниками ОСНів району. Обговорювали наболілі питання.

========================================================================================

 

Взяли участь в громадському проекті «Бюджет міських ініціатив» , в якому наша ціль залучити фінансування, для побудови футбольного поля.

Наш проект «Футбол — як стиль життя», який ми підготували, щодо будівництва стадіону на території школи,  відкладено до серпня.  Ми вклали багато часу  щоб правильно оформити та зареєструвати його на громадському бюджеті. Планували і досі плануємо відсняти відео про необхідність цього спортивного об’єкта.  Головна умова для виділення коштів з міського бюджету — це набирання голосів. Для перемоги нашого проекту потрібно набрати мінімальну кількість голосів, що складає 2500-3000 голосів.  Для густонаселених районів міста це не проблема, а наші проекти в минулому не мали підтримку в мікрорайоні, тому ми досі не маємо сучасного футбольного поля і займаємось спортом в жахливих умовах.

Якщо кожен з нас не тільки проголосує, а й залучить 10-15 колег з роботи чи просто знайомих, вже наступного року матимемо місце для активного дозвілля.  Чекаємо відкриття голосування.

 

?Посилання на сам проєкт, там можна приєднатись до нашої групи у фб, щоб не прогавити початок голосування‼️

https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/16/866

 

========================================================================================

13 серпня 2020 року на «гарячі точки» мікрорайону Совок приїзжав            А. Смик — перший заступник нової очільниці Солом’янської РДА                     І. Чечьотки. Крім поблем, пов’язаних  із ЖК «Парк Ленд», ми надали представнику влади і нову інформацію. Так, за нашим поданням Київською міською радою 28.07.2020 року прийнято Рішення «Про оголошення природної території ландшафтним заказником місцевого значення «Совська балка», територія між вулицями Колосковою та Петра Радченка, загальною площею 37,23 га, отримала статус  ландшафтного заказника місцевого значення, тобто на цій території заборонено будівництво будь-яких об’єктів. Проте на намитому березі ставка на цій території знаходиться заклад харчування, який облаштовує берег на свій розсуд, не дотримуючись правил водоохоронної зони (нечистоти скоріш за все зливаються у ставок). Крім того, по території заказника через дамбу їздять навантажені Камази із ЖК «Медовий», ігноруючи заборонювальні дорожні знаки, та руйнуючи дороги Совок так само, як і ЖК «Парк Ленд». Неодноразово активістами та членами ОСНу викликалася поліція, якою виписувалися порушникам штрафи. Чекаємо відповідь від КП «Плесо»  — балансоутримувача території.   Сподіваємося знайдуться шляхи вирішення зазначених проблем і новим керівництвом району.

========================================================================================

Не встигли ми вирішити проблему однієї дороги, як забудовник ЖК «Парк Ленд» розпочав активне будівництво парковки поблизу вулиці Каменярів,  внаслідок чого по нашій головній вулиці  запущенно сотні важких самоскидів, які  курсують щодня, руйнуючи дороги, підземні комунікації, здіймаючи пил та створюючи досить гучний гуркіт, оскільки дорога не асфальтована, а зроблена з бруківки ще у 30-ті роки минулого століття. Таке нахабство з боку забудовника викликає обурення мешканців. Ми отримали відповіді  компетентних установ, про те, що забудовник не має дозвільних документів на будівництво парковки, а схема руху транспорту при будівництві ЖК не передбачає виїзду через Совки. З цього приводу, починаючи з травня і до сьогодні, нашим ОСНом та звичайними мешканцями проводиться активна робота з обмеження руху навантажених Камазів та великогабаритного транспорту нашими вулицями місцевого значення. Нас, як мешканців приватного сектору, обурює той факт, що вантажівки пустили саме нашим раніше спокійним районом, хоча вони можуть і повинні проїзжати через власний ЖК.

 

========================================================================================

З приводу будівництва ЖК «Парк Ленд»  ми  зверталися  до високопосадовців усіх рівнів, відбулися  виїзні наради, на яких були присутні і  народний депутат України   Р.Грищук, і представники «Київавтодору», інших відповідальних структур, з питань захисту прав киян звернулись і до журналістів.

========================================================================================

На наші численні звернення щодо низької якості  електропостачання, а саме перепади напруги (ця проблема існувала у Совках багато років)  нарешті ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» було здійснено реконструкцію електропостачання: замінено дротяні мережі на кабельні, встановлено нові розподільні та розвантажувальні підстанції і електроопори

========================================================================================

27 квітня було зафіксовано викид великої кількості сміття  в зелену зону з об’єкту будівництва Національної патрульної академії, так-так саме цієї академії. Проблема вже вирішена за участю Міністерства екології та енергетики України, екологічної інспекції, проректора Національної академії внутрішніх справ України, УЗН Солом’янського району та Солом’янської РДА, але «осад лишився»

========================================================================================

 

 

 

А на початку березня, ще до введення карантину, команда ОСНу «Комітет мікрорайону «Совки» встигла зустрітися з в.о. Голови  Солом’янської РДА та обговорити гостре  питання щодо реорганізіції та покращення освітнього процесу в єдиній місцевій школі № 121. Реагуючи на колективне звернення батьків учнів, нами були надіслані листи до Міністерства освіти і науки України та Департаменту освіти КМДА з пропозицією на прикладі нашої школи  показати, що освітня реформа в Україні діє. І як результат – маємо нового директора школи, вже успішно завершено минулого місяця ремонт даху школи, активно йде розчистка дерев та прибирання подвір’я. Нарешті ми домоглися приватизації земельної ділянки шкільного саду, 1160 кв.м  офіційно Київрадою весною 2020 року передано на баланс школи без дозволу зміни цільового призначення. Тепер плануємо допомогли школі в облаштуванні саду для відпочинку дітей, щоб стало можливим  проведення деяких уроків на свіжому повітрі, що особливо актуально в період пандемії.

========================================================================================

10 березня 2020 року розпочався ремонт асфальто-бетонного покриття по вулиці Крутогірна, яка є одна з важливіших вулиць мікрорайону.

За нашої ініціативи, яка почалась з листів до органів влади, депутатам та організація підрядників,  були розпочаті дорожні роботи. В процесі ремонту відбулась зустріч з керівним складом організації підрядником, щодо ширини тротуарної доріжки. Нас було почуто та внесені зміни.

В процесі ремноту відбувся випадок крадіжки каналізаційного люку.

========================================================================================

Запустили пілотний проект по збору вторинної сировини. Зусиллями нашої команди було встановлено 2 контейнери під збір пластика та мукалатури. 10 квітня 2020 року відбувся перший вивіз вторсировини.

 

 

========================================================================================

 

13 січня 2020 року, Вітаємо з Новим роком та Різдвом Христовим! Хай 2020 рік буде дружнім, здоровим та мирним для усіх нас!

ОСН «Комітет мікрорайону «Совки» висловлює щиру вдячність керівництву «Укргума» Ігорю Даценку та Володимиру Зінюку, а також керівнику «Генстару» Владиславу Мусафранову, який нещодавно став членом нашого ОСНу, за фінансову підтримку святкування Нового року у Совках. Підготували та організували це свято наші активісти, а саме: заступники керівника ОСНу Олена Федорченко, Вероніка Полякова, перший заступник Андрій Сорока, члени ОСНу: Сергій Довганенко, Ірина Галушко, Віктор Бєліков, Сергій Іващенко, Олексій Левіщенко, Віталій Горай, секретар ОСНу, Віра Косарева, активістка Наталія Воробей. Їх ентузіазм знайшов щирі відгуки у присутніх, які емоційно дякувати за чудове свято.

За період існування оновленого ОСНу відбулися такі заходи, як: День козацтва, Масляна, День сусіда, проведеним разом із ОСНом»Щастя», які, доречі, як наші добрі сусіди, були і на цьому святі, а від тепер і святкування Нового року та Різдва Христового стають чудовою традицією для нашого мікрорайону, згуртовують громаду та покращують соціальну активність мешканців. Тому ми віримо, що їх кількість буде неодмінно збільшуватись, адже щороку долучається все більше бажаючих взяти участь у подібних заходах, надати фінансову та організаційну допомогу.

Ми відкриті для спілкування.

З повагою,

Керівник ОСНУ «Комітет мікрорайону «Совки»

Т.Столітня

========================================================================================

11 грудня 2019року, склад комісії «Київської міської ради з питань транспорту, зв’язку та реклами», одноголосно підтримали звернення ОСН «комітет мікрорайону «Совки», по установці додаткових інформаційних щитів на всіх зупинках громадського транспорту нашого мікрорайону.

========================================================================================

26 жовтня 2019року, провели спонтанну толоку «Чиста Осінь».

Дякуємо усім хто прийшов. Такі вчинки кращі за усі слова. Гуртом прибрали на дитячому майданчику, біля церкви, у пам’ятника та на основних  місцях відпочинку.

Робітники Благоустрою нашого району зустрічали з новими рукавичками та граблями, що було приємним бонусом. Традиційно прибирали ті, хто вже на майданчик і не ходять, що дивно, але вже очікувано . Доречи, як і весною, на дитячому майданчику жодного небезпечного сміття виявлено не було. А от біля лавки, що напроти церкви цілі склади пляшок та битого скла, наче і смітник поруч, а не рятує. Була пропозиція позбутись тієї лавки, тому, любителі випити на ній, починайте вже прибирати після себе.

Бажаємо всім теплої осені, та гарного усім настрою!

========================================================================================

23 вересня 2019 року, ОСН комітет мікрорайону «Совки» спільно з Департаментом транспортної інфраструктури виконавчого органу КМДА, за участю та безпосереднім виконавцем КП «Центр організації дорожнього руху», продовжують працювати над підвищенням рівня безпечності доріг та дорожньої інфраструктури в нашому мікрорайоні.

 

За підсумками наших численних звернень, з 01.10.19р. фахівцями відповідних державних організацій заплановано проведення моніторингу інтенсивності транспортно-пішохідних потоків на вулично-дорожній мережі мікрорайону «Совки».

 

Задля упорядкування в галузі безпеки дорожньої інфраструктури, всіх вулиць та провулків мікрорайону, розглядається рішення щодо:

 

— облаштування додаткових наземних пішохідних переходів;

 

— влаштування додаткових пристроїв примусового зниження швидкості;

 

— встановлення дорожніх знаків ПДР;

 

— запровадження особливих умов дорожнього руху, на окремих вулицях, правилами що відносяться до житлових та пішохідних зон;

 

— обмеження руху транзитного транспорту вулицями мікрорайону.

 

========================================================================================

14.09.2019, в Церкві Різдва Пресвятої Богородиці була проведена парафіяльна толока, в якій взяли участь парафіяни та мешканці Совок.

Настоятель Церкви, отець Валерій, дякує всім учасникам, які відгукнулися на прохання прибрати Церкву.

Наш священик, отець Валерій, запрошує всіх на велику подію — Храмове Свято — Різдво Пресвятої Богородиці, яке відбудеться в суботу 21.09.2019р., і розпочнеться о 10 годині Святою Божественною Літургією.

По закінченні Літургії буде звершуватися Водосвятний Молебень з Хресним Ходом біля Церкви.

Після всіх церемоній буде святкова трапеза!

========================================================================================

1 вересня 2019року, День знань, особливе свято для школярів, вчителів та батьків.

З цієї нагоди, в неділю, в Храмі Різдва Пресвятої Богородиці, була проведена щорічна молебень за учнів та вчителів з благословенням на новий навчальний рік.

Цього дня багато дітей відвідало наш Храм.

Бажаємо всім школярам та вчителям натхнення та успіхів в навчальному році, щоб від навчального процесу залишалися тільки приємні враження.

 

========================================================================================

01 вересня 2019 року, вісімдесят років минуло з дня початку Другої світової війни. Це жахіття не обійшло стороною і нашу країну. 22 червня 1941 року, нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Почалася німецько-радянська війна 1941-1945 років, як складова, але основна частина Другої світової війни. Залежність обох воюючих сторін від українського економічного, сировинного потенціалу, людських ресурсів зумовила вкрай безкомпромісний, гранично кривавий характер бойових дій на території України.

На початок грудня 1941 війська вермахту окупували практично всю територію України. Метою нацистського режиму було підпорядкування і колонізація України, знищення її населення. Український напрямок, гітлерівського плану «Барбаросса», був одним з головних.

 

«… Дуже важливо розділити цей великий пиріг так, щоб, по-перше — їм володіти, по-друге — їм управляти, по-третє — його експлуатувати … Зламати все, що має хребет …», — такими були плани Гітлера щодо України.

Україна найбільше постраждала від гітлерівської агресії і від згубних прорахунків сталінського керівництва. Нищівний вал війни двічі прокочувався по нашій території, не минаючи ані найменшого населеного пункту, придушивши, покалічивши своїм смертоносним вантажем десятки мільйонів людей.

В 2019 році, ОСН «Комітет мікрорайону «Совки» спільно з КП УЗН Солом’янського району, вшанували пам’ять загиблих односельців відновивши монумент на честь жителів селища Совки, що загинули у Другій світовій війні.

 

Ми пам’ятаємо. Ми вшановуємо. Ми небайдужі. Це була величезна біда

========================================================================================