Архів.Новини(2017-2018рр.)

========================================================================================

02 червня 2019 року, у Совках відбувається довгоочікувана подія – ремонт вулиці Охтирської. Нарешті справа зрушилася з місця.

Все почалося ще у 2016 році, коли нами було поставлено за мету — домогтися ремонту вулиці Охтирської.

Квітні місяці цього року прийшов лист із Солом’янської РДА, де повідомлялося, що наше звернення щодо ремонту вулиць мікрорайону адміністрацією підтримано та направлено до Департаменту транспортної інфраструктури. Згодом ми отримали і таке очікуване повідомлення з Київавтодору, про те, що сформований та затверджений план поточного ремонту проїжджої частини вулиці Охтирської на 2019 рік, загальною площею 2000 кв.м , та ремонту частини вулиці Каменярів (100 кв.м). Роботи заплановані на червень місяць.

Хочемо щиро подякувати всім небайдужим, хто піднімав питання про ремонт доріг у Совках. А саме таким активістам, як Климець Ольга та Литвин Лідія, які ініціювали збір підписів під зверненням до народного депутата Ємця, були у нього на прийомі, розповідали, показували йому фото та відео вулиці Охтирської. На різних етапах допомагали і допомагають Геннадій та Оксана П’ятигорські, Олена Федорченко та Вероніка Залюбовська, а також дякуємо всім тим, хто долучався до підняття конкретної нагальної проблеми.

Це ще раз доводить, що тільки згуртувавшись разом можна отримати позитивний результат. Ми не будемо зупинятися, працюємо далі, адже попереду ще багато роботи.

Забігаючи наперед, скажу, що мешканцями піднято актуальне питання про встановлення дорожніх знаків на вулицях Совок, що відносяться до «Вулиць і доріг місцевого значення». Так, Сергієм Довганенком ґрунтовно підготовлено листи про встановлення необхідних обмежувальних дорожніх знаків, які вже направлені ОСНом до відповідних інстанцій.

========================================================================================

Столична влада подарували киянам ще одне свято. Кожну третю суботу травня Київ відзначатиме День сусіда. Про це повідомили представники Київської міської адміністрації. Це рішення підтримали 86 депутатів Київради.

Прикладом став Європейський день сусіда. Його відзначають в більшості країн ЄС. У цей день жителі міст самостійно влаштовують святкові заходи біля своїх будинків, організовують пікніки, ярмарки та концерти. Запрошують своїх сусідів та разом проводять час, спілкуються, готують на грилі і т.ін.

Ми вирішили, що це дійсно гарна традиція, а тому 18 травня 2019року, два приватні сектори влаштували зустріч сусідів. Головною ідеєю цього заходу було познайомити сусідів та започаткувати нову традицію.

Організаторами виступили ОСН «Комітет мікрорайону «Совки» (керівник — Т. Столітня) та ОСН «Щастя» (керівник – О. Єршова), а головну родзинку вніс футбольний тренер місцевої дитячої команди ФК «Совки» Андрій Брагінець. За місяць до свята представники двох ОСНів та місцеві жителі почали  підготовку футбольного поля недалеко від аеропорту «Київ». Власноруч рівняли майданчик та встановлювали ворота, вкопували огорожу та косили траву. Планувалася товариська гра між звичайними сусідами обох мікрорайонів. Хтось мав досвід, а хтось просто долучався поганяти м’яча та згадати дитинство. Грали дорослі, а також молодші збірні. «Спорт — то на все життя» було нашим гаслом того дня. Відкривали матч дівчата з барабанами, які вразили всіх від найменших до найстарших. Під час хлопчачих ігор були зайняті і дівчата, яких навчала плести прикраси член ОСНу «Комітет мікрорайону «Совки» Вероніка Полякова . Також найменших вболівальників тішила аква гримом Наталія Воробей. Після гри всіх охочих частували запашною кашею, яку готували в казані на вогні перший заступник керівника ОСН «Комітет мікрорайону

«Совки» Андрій Сорока та секретар ОСНу Вера Косарева, а також ковбасками гриль та пиріжками, що завчасно приготували заступник керівника ОСН «Комітет мікрорайону «Совки» Олена Федорченко разом з активісткою Анжелою Савицькою.

Багато сусідів бачили один одного вперше, а деякі були просто раді побачитися в атмосфері відпочинку, відклавши всі буденні справи. Все свято пройшло чудово завдяки всім і кожному,

тим хто організував, тим хто прийшов просто пограти і тим хто приніс смаколики. Ця подія стала

початком гарної традиції збиратися разом, спілкуватися та грати у футбол.

========================================================================================

В 2017 році,  мешканець Совок Головач О.Ф висунув ініціативу створення заказнику навколо маленького ставку та джерела між вулицями Колоскова та Сигнальна. Ініціативу підтримали ОСН Совки та депутати, а також еко активісти .

За підтримки Інституту Зоології НАНУ було створено наукове обґрунтування щодо необхідності створення заказнику «Совська Пронька» .

Заказник відрізняється від парку,

Заказник — це природна територія або акваторія, що виділена для збереження окремого природного комплексу або навіть окремого його компоненту. У них дозволяється господарська діяльність, що не завдає шкоди об’єкту, який охороняється.

Цей заказник має стати «буферною зоною», яка захистить наш ліс від часткової або повної забудови. Смітити в заказнику це карний злочин, за який передбачено ув’язнення, а не тільки штраф. Територія заказнику не передбачає жодного будівництва та спрямована на захист природи та червонокнижної фауни та флори.

Парк — це спеціальна обмежена природна або штучна територія, виділена переважно з метою рекреації, відпочинку. На території парку не заборонено будівництво, також парк не є перешкодою для нових ЖК, розширення аеропорту та дороги. Суворого покарання за сміття в парку передбачено законодавством.

========================================================================================

20 квітня 2019 року, з нагоди Всеукраїнського дня довкілля, Солом’янською районною адміністрацією було проведено толоку. Голова Солом’янської РДА Довбань Ігор Миколайович символічно відкрив початок толоки, у якій взяли участь також заступник голови Київської міської державної адміністрації – Пантелєєв Петро Олександрович, перший заступник голови РДА Бялковський Володимир Вікторович та представники комунальних підприємств. Прибирали нижній каскад Совських ставків. Спільними зусиллями працівників Солом’янської РДА та місцевих мешканців була прибрана територія нижнього каскаду Совських ставків. Ця інформація опублікована на сайті РДА.

 

Скориставшись нагодою, керівний склад ОСН «Комітет мікрорайону Совки» домовився з першим заступником Солом’янської РДА Бялковським В.В. та представниками комунальних підприємств завітати до нас у Совки, щоб на власні очі побачити наші проблеми, про які ми пишемо Їм листи не один рік, і які тільки накопичуються.

Зустрілись ми на вулиці Ясній біля зеленого паркану, який нещодавно звели, і це ще одна нова проблема для Совок. Було підняте питання про територію, що надана в оренду власнику ділянки ( Ясна 8), де він планує зробити автостоянку на місці зеленої зони. Дерева виконують роль бар’єру від шуму та вихлопних газів автомобілів. Не забули звернути увагу на витік каналізаційних стоків, які течуть навпроти зеленого паркану.

 

Наступне питання — школа. Нагадали про дах, який відремонтовано наполовину, про горище, де вже багато років лежать тони старого шиферу, що в свою чергу навантажує перекриття. Особливу увагу приділили дереву біля школи, яке своїм гіллям вже вросло в дроти високої напруги, що створює аварійну ситуацію, про що ми писали неодноразово. Не забули про дитячий майданчик, який є на балансі УЗН. На власні очі керівники побачили, у якому занедбаному стані він перебуває. Нас запевнили, що найближчим часом його відремонтують та завезуть пісок.

 

Підійшли ми до питання пам’ятника. Ми неодноразово наполягали в своїх листах до РДА про необхідність визначення балансоутримувача пам’ятника, який би відповідав за його стан. За останні роки пам’ятник набув неохайного вигляду. Маємо мету його пофарбувати , що за собою тягне певні труднощі з технікою та фінансуванням. Питання зараз на розгляді.

 

Привернули увагу представників влади до «похилого віку» рейсового автобуса, який саме здійснював свій маршрут. Ми запросили першого заступника керівника Солом’янської РДА В. Бялковського до салону автобуса, щоб він пройнявся всією його «красою», та вказали, що давно вже вийшов термін експлуатації єдиного транспортного засобу. Також повідомили, що зверталися до «Київпастрансу» щодо заміни автобуса, проте безрезультатно.

 

 

Підійшли ми до наболілого питання – стану доріг у мікрорайоні. Зосередилися саме на вулиці Охтирській, по якій рухається рейсовий автобус. Всі ми на собі відчуваємо жахливий стан цієї вулиці, коли проходимо чи проїжджаємо цю ділянку дороги. Проїхався вулицею Охтирською і сам керівник, який також переконався, що стан дороги – критичний і потребує негайного ремонту. Нам було обіцяно про вирішення цього питання.

 

На цій зустрічі були підняти ряд важливих питань, які є першочерговими. Вже 22 квітня комісія началі з першим заступником Солом’янської РДА В.В.Бялковським відвідала школу № 121 та прийняла рішення про вивезення шиферу з горища школи та необхідність спилювання аварійної тополі біля школи. На сьогодні (23 квітня) активно ремонтується частина вулиці Володимира Брожка (Кіровоградська) та вулиця Колоскова у напрямку цвинтаря.

========================================================================================

06 квітня 2019року,  суботнього ранку мешканці мікрорайону Совки, всі сусіди з усіх вулиць вийшли на вулиці і навели красу. Було багато людей, але ж і роботи ще більше. Особлива подяка тим, хто нарешті прибрав найбільші осередки сміття на вулицях Каменярів та Охтирська. Зібрали сміття біля своїх будинків по всім вулицям.

Ми зібрали більше сміття ніж очікували, але з кожним роком все більше бажаючих приєднатись.

Приємна новина для батьків, ми зібрали більше 10 мішків сміття з дитячого майданчика, але не було знайдено жодного небезпечного об’єкта, все сміття переважно рослинного та «дитячого» походження (листя, обгортки від їжі, зламані іграшки), а ні скла, а ні шприців. Три роки тому була протилежна ситуація, тож паркан та додаткові лавки в сквері зробили свою справу.

Ми майже не робили фото до і після, бо скоріше хотілось закінчити та повернутись до своїх справ, але це навіть добре, бо тепер є привід у кожного, пройтись по вулицям і на власні очі побачити як маленькі справи покращують все навколо.

 

========================================================================================

21 лютого 2019 року відбулася зустріч керівного складу ОСНу «Комітет мікрорайону «Совки» з керівники структурних підрозділів: з благоустрою, УЗН, ШЕУ, «Солом’янка –сервіс».

На цій зустрічі були підняті нагальні питання мікрорайону. Основне питання — це стан наших доріг. Почали ми з вулиці Охтирської, оскільки ця вулиця потребує негайного ремонту. Питання дуже складне, адже проблема полягає не тільки в капітальному ремонті дорожнього покриття , а і в капітальному ремонті підземних комунікацій (було дуже зручно, адже відповідальні особи по дорожньому покриттю та підземним комунікаціям були присутні). Ми принесли фото і документи, які зібрали для доказу, що ця ділянка дороги потребує як найшвидшого втручання професіональних фахівців. Було обіцяно вирішити це питання за наявності фінансування.

Також обговорювали питання щодо ремонту ям на дорогах, яких після зими стало ще більше. Позитивні зміни відбулися вже на початку березня, коли були відремонтовані ями на зупинці біля садочка та на розі вулиці Каменярів та Мостової.

Піднімали питання про заборону проїзду багатотонних машин по вулиці Каменярів у бік будівельного майданчика, що вже впритул дійшов до нашого мікрорайону зі сторони аеропорту «Київ». Про нічні польоти багатогабаритних літаків, але оскільки представника від аеропорту не було, то це питання залишилось відкритим. Проте ми домовились про допомогу адміністрації у сприянні зустрічі з представниками аеропорту.

Було домовлено про ремонт вулиць Крутогірної та Колоскової, щоб забезпечити під’їзд до Совского цвинтаря до поминальних днів.

Розглядали питання забезпечення проведення у Совках весняної «толоки» , а саме: про виділення двох контейнерів для сміття або декількох машин.

 

Непорозуміння виникло при обговоренні питання щодо обрізки дерев. Виявляється, що дерева, які ростуть на вулиці (на тротуарі) або біля паркану власника , КО «Київзеленбуд» не обслуговує, бо за новими правилами їх повинні доглядати саме власники біля чиїх подвір’їв вони ростуть. Так, територія від паркану до кінця тротуару обслуговується місцевими мешканцями самостійно, як прилегла територія.

Це лише частина питань, які ми встигли розглянути за одну годину прийому. Попереду ще багато роботи.

========================================================================================

29 травня 2018 року, разом Olesya Pynzenyk та Igor Miroshnychenko відвідали Совські ставки — проводили повну інвентаризацію ставків: як нижнього каскаду, так і верхнього. Бачили: і врізану каналізацію , стоки якої прямо йдуть в ставки, і захаращеність, бо роками там не наводили порядку ,але бачили і рибалок, що рибалять на ставках і диких качок , що плавають там. Проблеми є , але все можна вирішити, якщо є політична воля.

 

========================================================================================

 

 

20 квітня 2018 р Створена група «Совки» в телеграм.

Плюси Телеграма:

  1. Створено канал Совки в якому будуть постійно активні посилання на 7 різних чатів нашого району.

— чат Комунальних служб, де буде обговорюватися тема роботи комунальних служб нашого району (світло, газ, водопровід, телефон та інше)

— чат Оголошення. Де будь-хто зможе розмістити написання ключових слів про втрати або знаходження тварини, документів та інше.

— чат Школи

— чат ОСН.

— чат Сусідський патруль, де можна буде оповістити сусідів про надзвичайні ситуації (такі як пожежа, напад  та інше).

— чат Шукаю фахівця, де можна буде звернеться з пошуком потрібного фахівця в нашому районі або розповісти про свою професійну діяльність.

— чат Книга скарг, де все без винятку зможуть обговорити проблеми та способи їх вирішення.

 

  1. Групи Телеграма мають значно більший ліміт бажаючих підписатися. Замість 250 осіб на вайбер, в телеграм допускається 5000 осіб, що максимально задовольняє потреби нашого району.

 

  1. У телеграм існує можливість створювати опитування по всім спірним темам, що дозволить значно скоротити час суперечок. Такі опитування будуть створюватися на основному каналі і їх будуть бачити всі хто підписався, незалежно від того на які теми хто підписався.

 

Дуже сподіваємося, що такий крок до реструктуризації нашого спілкування оптимізує кількість потрібної інформації для кожного окремого мешканця мікрорайону Совки і знизить до мінімуму інформацію в який не потребують.

 

Завантажити telegram messenger можна там же де скачували viber. Далі проходите за посиланням на канал Совок t.me/sovki або в пошуку телеграм введіть @sovki. Посилання на всі теми і чати будуть на каналі.

 

Для зручності спілкування велике прохання дотримуватися тематики чатів та з повагою ставитися один до одного.

 

Беручи до уваги те що цей вид комунікації тільки починає свою роботу можливі деякі дрібні недоліки про які раді почути і виправити. Приємного спілкування і ласкаво просимо!

========================================================================================

Огородження дитячого майданчику

Силами ОСН Совки було розроблено проект по благоустрію дитячого майданчику.

15 травня, початок реалізації проекту, встановлення огородження дитячого майданчику.

Наступний наш крок — це прокладення доріжок до дитячого майданчика.

 

 

 

 

Перші проліски у Совському лісі

 

 

Масляна на Совках

24 лютого 2017 року в мікрорайоні Совки Солом’янського району м. Києва, відбулося традиційне народне гуляння «Масляна на Совках». Свято було організовано ОСН «Комітет мікрорайону «СОВКИ» та батьківським комітетом середньої загальноосвітньої школи № 121, в проведенні якого безпосередньо брали участю учні Совської школи.
На свято були запрошені вихованці дошкільного навчального закладу № 313 «СОВОЧКИ», місцеві мешканці та гості Турецького містечка.
Запрошені смакували млинцями з різноманітними начинками. Бажаючі брали участь у всіляких конкурсах під веселий музичний супровід, діти отримували заохочувальні призи.
Енергетика свята зашкалювала позитивними емоціями та дитячим сміхом.
Ми хочемо щоб свято масляної в Совках стало традицією, щоб кожного року ми проводили гуляння, з якими зустрічаємо весну.
Зі святом всіх і гарного настрою! Ми любимо нашу землю та і надалі будемо підтримувати історичні традиції нашого народу.