Нижній каскад Совських ставків

26 червня 2018 року, громада вийшла на попереджувальну акцію проти забудови Совських ставків.

 

Багато водіїв підтримують акцію, бо розуміють, що в разі побудови на десятках водойм житлового комплексу з більш як 20 будинків на 8’000 жителів вся місцевість включно з проспектом Лобановського перетвориться на суцільний дорожній затор.

Інфраструктура не витримає подібне навантаження. Порушивши підземні води під загрозою підтоплення опиняться сусідні житлові масиви та столичний метрополітен

======================================================================================

19 червня 2018 року Постійна комісія Київради з питань екологічної політики провела виїзне засідання на Совських ставках і річці Совка. Комісія оглянула долину київської малої річки Совка і вислухала конфліктуючі сторони.

Київрада знаходиться в процесі вирішення того, як використовувати цю річкову долину: зробити тут ландшафтний парк, чи віддати її забудовникам, які обіцяють провести благоустрій за рахунок своїх прибутків від продажу побудованого тут житла.

На розгляді профільних комісій (екологічної і земельної) знаходиться кілька суперечливих електронних петицій і громадських ініціатив.

У проходженні оглядового маршруту біля урочища річки Совки вздовж вулиці Володимира Брожка (раніше – вулиці Кіровоградської) і у наступному обговоренні побаченого ландшафту взяли участь кількасот екологічно стурбованих киян і представники забудовника.

Завершення розгляду питання екологічною комісією вирішено провести 27.06.2018 у приміщенні Київради.

======================================================================================

 

16 червня 2018 року, провели чергове прибирання Совських ставків та русла річки Совка. Зібралося чимало місцевих з мікрорайонів Совки, Ширма, Монтажник, Деміївка, з Кустанайської та проспекту Лобановського.

 

Люди поприносили з собою весь необхідний інвентар: мішки, рукавички, чоботи, сокири, серпи, коси, мотокоси, пили, бензопили, граблі, вила, лопати, тачки. Попиляли повалені дерева, що заважали течії річки, покосили стежки, полагодили лавки, рибалка в забродах вибирав сміття з води, відчайдушна дівчина з необережності все ж скупалася чого тільки не знаходили, дехто — давню монету і обіцяв повернутися з металошукачем.

 

П‘ять годин під комариною наганяйкою не минули дарма, і хоча звісно 20 гектарів не почистити за раз й за два, та як то кажуть «ще не вечір». Наприкінці всіх чекав смачний обід з казана, а качки з каченятами і далі продовжували ніжитись під сонцем.                    

======================================================================================

 

24 березня 2018 року в Солом’янському районі відбулися збори громади з метою об’єднання проти забудови Совських ставків. На захід прийшло декілька сотень людей. Громада разом з депутатами та активістами одностайно вирішила не допустити знищення екосистеми Совські ставки. Всі готові до боротьби. ОСН «Совки», солом’янці та голосіївці об’єдналися для боротьби.

======================================================================================

09.02.2018 року, зібрано 7000 підписів, Електронні петиції Київська міська рада №7443 Про негайне накладення мораторію на будь-яку забудову в межах нижнього каскаду Совських ставків та облаштування парку загальноміського значення в межах земельної ділянки кад. №8000000000:79:108:0002

 

Відповідно до чинного Генерального плану міста Києва на період до 2020 (додаток №10 Генплану 2020) територію нижнього каскаду Совських ставків визначено як акваторію та віднесено до об’єктів нового зеленого будівництва та буферних парків на період до 2010 року.

Натомість 12 липня 2007 року Київською міською радою ухвалено рішення № 1102/1763 «Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю “ГОСПОДАРНИК” земельних ділянок для облаштування рекреаційної зони». Цим рішенням КМР фактично зняла з себе будь-яку відповідальність за стан нижнього каскаду Совських ставків, віддавши майже 10 Га території нижнього каскаду Совських ставків під забудову.

14 березня 2008 року між Київською міською радою (Орендодавцем) та ТОВ «Господарник» (Орендарем) укладено Договір оренди земельної ділянки (кадастровий номер №8000000000:79:108:0002) № 79-6-00605, згідно з яким Орендар зобов’язується протягом трьох років завершити забудову земельної ділянки, облаштувавши рекреаційну зону в поєднанні водоймища з будівництвом розважально-торгівельного центру.

19 березня 2009 Постійною комісією Київської міської ради з питань екологічної політики схвалено проект рішення щодо меж прибережних захисних смуг, водних об’єктів нижнього каскаду Совських ставків, що один в один співпадали з абрисами проекту майбутньої забудови земельної ділянки. Проте наразі проект рішення досі залишається проектом. Рішення по ньому Київською міською радою не приймалось.

Розуміючи негативні настрої громади Орендар ініціює своє так зване банкрутство, щоб під формальним приводом зміни юридичної особи Орендаря з ТОВ «Господарник» на ТОВ «Господарник Совки» внести низку змін до згаданого вище Договору оренди земельної ділянки, зокрема дозволити майбутньому Орендарю без погодження Орендодавця передавати в суборенду земельну ділянку нижнього каскаду Совських ставків.

Виставлений 22 січня 2018 року детальний план територій у межах вул. Кіровоградської, просп. Лобановського та Проектної вулиці в Голосіївському районі м. Києва, яким передбачено розважально- торгівельний центр, багатоповерхові житлові будинки тощо, це чергова зухвала спроба Київської міської ради знехтувати вимогами чинного Генерального плану міста Києва на період до 2020, обмеження Містобудівного кадастру, думкою киян та здоровим глуздом в інтересах так званих інвесторів, які готові забудувати кожен квадратний метр столичної землі.

Згідно інформації, наведеної в Містобудівному кадастрі Києва, нижній каскад Совських ставків відноситься до територій, на яких встановлено планувальні обмеження генерального плану через ймовірність виникнення підтоплень.

Враховуючи вище наведене, ми, що нижче підписалися, вимагаємо від Київської міської державної адміністрації (Київської міської ради):

1) терміново зняти з розгляду проект детального плану територій у межах вул. Кіровоградської, просп. Лобановського та Проектної вулиці в Голосіївському районі м. Києва, оприлюднений Департаментом містобудування та архітектури 22 січня 2018 року, як такий, що прямо суперечить Генеральному плану міста Києва на період до 2020 року;

2) терміново виконати п. 11.4, розділу 11, Договору оренди земельної ділянки від 14 березня 2008 року № 79-6-00605, а саме: в односторонньому порядку припинити дію Договору у зв’язку з невиконанням ним п. 8.4 Договору. Вважаємо, що моментом початку будівництва можна вважати наміри Орендаря встановити будівельний паркан, а умовною датою початку будівництва відповідно осінь 2008 року;

3) негайно накласти мораторій на на будь-яку забудову в межах нижнього каскаду Совських ставків;

4) затвердити абриси прибережних захисних смуг р. Совка та Совських ставків, розташованих у межах земельної ділянки під кадастровим номером №8000000000:79:108:0002 (нижній каскад Совських ставків), взявши за основу супутникові знімки від 2002 року, коли Київською міською радою було затверджено Генеральний план міста Києва на період до 2020 року;

5) передати земельну ділянку під кадастровим номером №8000000000:79:108:0002 (нижній каскад Совських ставків) на баланс КО «Київзеленбуд»;

6) провести обстеження зелених насаджень, водних об’єктів, гідротехнічних споруд, розташованих у межах земельної ділянки під кадастровим номером №8000000000:79:108:0002 (нижній каскад Совських ставків);

7) облаштувати парк загальноміського значення в межах земельної ділянки під кадастровим номером №8000000000:79:108:0002 (нижній каскад Совських ставків).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *